PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Kaziemierz Makarczyk anegdota

W Turku grało wielu szachistów z Łodzi. Od miejscowych graczy otrzymałem zaproszenie na coroczny Memoriał Kazimierza Makarczyka. Turniej odbędzie się za tydzień. Więcej o złotym medaliście olimpijskim można przeczytać na łamach Wikipedii.

Z Kazimierzem Makarczykiem wiąże się jedna z najbardziej znanych anegdot szachowych:
Będąc w roku 1930 na olimpiadzie szachowej w Hamburgu, polski mistrz Kazimierz Makarczyk został w sali jadalnej usadzony przy dwuosobowym stoliku, gdzie jego współbiesiadnikiem był jakiś obcokrajowiec.

– Mahlzeit – przedstawił się cudzoziemiec polskiemu mistrzowi
– Makarczyk – podał głośno i wyraźnie swoje nazwisko Pan Kazimierz

Zainteresowany nieznanym szachistą, który miał mu odtąd już na stale towarzyszyć przy posiłkach, Makarczyk zapytał o niego kierownika polskiej ekipy, pana Przepiórkę

– Co to za zawodnik, ten Mahlzeit
–  To żaden zawodnik parsknął śmiechem Przepiórka – „Mahlzeit”znaczy po niemiecku „smacznego”

Chcąc załagodzić jakoś całe nieporozumienie, podczas kolejnego posiłku, kiedy obcokrajowiec zajął swoje miejsce przy stoliku, Makarczyk powiedział uprzejmie:

Mahlzeit!
Zagraniczny szachista uśmiechnął się szeroko i odpowiedział
Makarczyk!

Maciej Sroczyński
Listopad 20, 2012, 00:23

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy