Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Kaziemierz Makarczyk anegdota

W Turku grało wielu szachistów z Łodzi. Od miejscowych graczy otrzymałem zaproszenie na coroczny Memoriał Kazimierza Makarczyka. Turniej odbędzie się za tydzień. Więcej o złotym medaliście olimpijskim można przeczytać na łamach Wikipedii.

Z Kazimierzem Makarczykiem wiąże się jedna z najbardziej znanych anegdot szachowych:
Będąc w roku 1930 na olimpiadzie szachowej w Hamburgu, polski mistrz Kazimierz Makarczyk został w sali jadalnej usadzony przy dwuosobowym stoliku, gdzie jego współbiesiadnikiem był jakiś obcokrajowiec.

- Mahlzeit – przedstawił się cudzoziemiec polskiemu mistrzowi
– Makarczyk – podał głośno i wyraźnie swoje nazwisko Pan Kazimierz

Zainteresowany nieznanym szachistą, który miał mu odtąd już na stale towarzyszyć przy posiłkach, Makarczyk zapytał o niego kierownika polskiej ekipy, pana Przepiórkę

- Co to za zawodnik, ten Mahlzeit
–  To żaden zawodnik parsknął śmiechem Przepiórka – “Mahlzeit”znaczy po niemiecku “smacznego”

Chcąc załagodzić jakoś całe nieporozumienie, podczas kolejnego posiłku, kiedy obcokrajowiec zajął swoje miejsce przy stoliku, Makarczyk powiedział uprzejmie:

- Mahlzeit!
Zagraniczny szachista uśmiechnął się szeroko i odpowiedział
Makarczyk!

Maciej Sroczyński
Listopad 20, 2012, 00:23

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy