PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Klaudiusz zwycięża w Ślesinie!. KTSz-W/Szachmistrz na czele grupy przedszkolaków


Spora grupa zawodników KTS-W/Szachmistrz Kalisz pojechała na turniej Feryjny do Ślesina. Już dziś swoje rozgrywki zakończyła grupa przedszkolna, pięć pierwszych miejsc zajęli nasi reprezentanci. Zwyciężył 7 letni Klaudiusz Jaszkiewicz, który tak ładnie zaprezentował się na zakończonym w weekend Turnieju o Puchar Burmistrza Pleszewa. Gratulujemy!

Swoje poje toczą również zawodnicy w grupach rankingowych A i B (połączone) oraz C jutro decydujące rozstrzygnięcia.

 • Wyniki grupa przedszkolna
 • Wyniki grupa rankingowa C
 • Wyniki grupa rankingowa A i B
 • Galeria zdjęć ze Ślesina – autor Tadeusz Żychlewicz

  Wyniki końcowe grupy przedszkolaków
  1. Klaudiusz Jaszkiewicz (Szkoła szachowa SzachMistrz)
  2. Karol Wawrzyniak (KTS-W Kalisz)
  3. Żychlewicz Tomasz (KTS-W Kalisz)
  4. Jarczewski Krzysztof (Szkoła szachowa SzachMistrz)
  5. Kobyłka Jan (Szkoła szachowa SzachMistrz)

 • Maciej Sroczyński
  Luty 22, 2012, 20:13

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy