PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Klub szachowy KTS Kalisz na podsumowaniu roku sportowego 2013

21 lutego w Kaliszu odbyło się podsumowanie roku sportowego 2013. W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji zasiedli najlepsi sportowcy Kalisza, którzy w 2013 roku mogli się poszczycić najbardziej znaczącymi sukcesami. W tym gronie znaleźli się również szachiści KTS Kalisz. Byliśmy szóstym klubem w Kaliszu pod względem zdobytych punktów do współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Miłym akcentem była nagroda specjalna dla Adama Wojcieszaka za 10 lecie pracy w KTSz-W Kalisz. Nagrodę wręczał sam Prezydent Miasta Kalisza – Janusz Pęcherz. Zarząd KTS Kalisz dziękuję wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie klubu w 2013 roku. Mamy nadzieję, że 2014 będzie dla nas jeszcze lepszy :)

Nie było żadnej niespodzianki i sportowcem roku ponownie została olimpijka Marta Walczykiewicz. Wyłoniono też najlepszych 12 sportowców i 3 trenerów. Szczegółowe wyniki w relacji na stronie miasta Kalisza.

  • Adamczewski Jędrzej,
  • Adamczewski Maciej,
  • Dixa Joanna,
  • Dixa Oskar,
  • Janiszewski Filip,
  • Skurniak Szymon,
  • Sokołowska Anna,
  • Ochędzan Tymon,
  • Wawrzyniak Weronika,
  • Ziąbek Patryk,

z klubu KTS Kalisz nagrodzeni zostali:

– Medaliści Mistrzostw Polski,
– Medaliści Mistrzostw Międzynarodowych,
– Medaliści Mistrzostw Międzywojewódzkich,
– Finaliści Mistrzostw Polski (awans uzyskany w 2013 roku),
– reprezentanci Kalisza na II lidze juniorów,

Na koniec kilka sprostowań co do nagrania:
-Tymon (nie Tymosz) Ochędzan został Międzynarodowym Mistrzem Niemiec do lat 8 (nie 9)
– Zwycięzcy IV ligi grupa B Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski

Maciej Sroczyński
Luty 25, 2014, 10:48

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy