PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Kolejne normy II+ w naszym klubieNormy na V i IV kategorię szachową zdobywa się dość szybko. Na kolejne stopnie wtajemniczenia szachowego potrzeba już więcej czasu. Swoją IV kategorię „wbiłem” na drugim turnieju szachowym, rozgrywanym kilkanaście lat temu „Bursztynowym Laurze” w Kalisz. Po kolejnych 12 miesiącach zdobyłem „trójkę” (III kat.). Potrzebowałem jeszcze kolejnego roku, żeby zdobyć II kategorię szachową. Norma na I kategorię szachową świadczy już o sporej wiedzy szachowej, dla niektórych taki poziom jest trywialny, dla innych nieosiągalny. Na jeszcze wyższe stopnie szachowe potrzeba wielu lat pracy i szachowej wiedzy.

Nie pamiętam czyja jest to sentencja, jednakże jakiś mistrz wypowiadał się: „że każdy szachista jest w stanie dojść samodzielnie do poziomu mistrza międzynarodowego (IM) przy intensywnym treningu szachowym”. Ile jest w tym prawdy można dyskutować.

Ten rok jest szczególny jeżeli chodzi o normy na kategorie centralne dla naszego klubu. Mamy za pasem czwarty miesiąc 2012, a zdobyliśmy już cztery normy na II+. Maciej Adamczewskin rok jest szczególny jeżeli chodzi o normy na kategorie centralne dla naszego klubu. Mamy za pasem czwarty miesiąc 2012, a zdobyliśmy już cztery normy na II+. IV liga seniorów grupa B. Nie był to dla nas dobry zjazd. Remis (2,5-2,5) z Gambitem Ślesin oraz porażka (2-3) z Pogonią Nowe Skalmierzyce, nie daje nam obecnie żadnych szans na awans do Wielkopolskiej Ligi Seniorów. Ostatni zjazd 29 kwietnia w Kaliszu.

Maciejowi oraz Patrykowi pozostaje życzyć jak najszybszego zdobycia I kategorii szachowej. Pierwszy duży krok już za nimi.

Maciej Sroczyński
Kwiecień 17, 2012, 13:58

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy