PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Konferencja sędziów szachowych WZSzach – Poznań

Tagi:

9 sierpnia w Poznaniu odbyła się Konferencja Sędziów Wielkopolskiego Związku Szachowego. Seminarium wyjaśniło wiele kwestii dotyczących nowych przepisów gry FIDE, które weszły 1 lipca 2014r. Zmian jest bardzo wiele, ale najważniejszą dla juniorów będzie fakt, że w szachach klasycznych (tempo minimum 60 minut) przy drugim nieprawidłowym posunięciu przegrywa się partie (do tej pory trzecie przegrywało), z kolei przy szachach szybkich i błyskawicznych pierwsze nieprawidłowe posunięcie przegrywa partię.

Nowe przepisy gry oraz najbardziej istotne zmiany przedstawiła (FA) Magdalena Judek. Sprawy formalne oraz status sędziego omówił (FA) Waldemar Kopydłowski. Cechy programu szachowego ChessArbiter oraz funkcjonalności zegarów szachowych pokazał (FA) Maciej Cybulski.

Powyżej zamieszczam krótkie nagranie z konferencji. Prowadząca Magdalena Judek omawia w pigułce najważniejsze zmiany oraz ciekawe sytuacje turniejowe.  Wykład tradycyjnie przygotowany bardzo profesjonalnie.

Przy okazji konferencji został zorganizowany kurs sędziowski na II i III klasę sędziowską. Do egzaminu przystąpiło kilkunastu szachistów. Malwina Olenderek (instruktor szachowy w KTS Kalisz i Szkole szachowej SzachMistrz) zdała egzamin na II klasę sędziowską ;) Gratulujemy!

W dniu dzisiejszym wystartował XXII Festiwal Szachowy w Poznaniu. W zawodach startuje 94 zawodników. Pierwszym numerem startowym legitymuje się arcymistrz Marcin Tazbir. Klub szachowy KTS Kalisz reprezentuje Filip Kliber.

 

Maciej Sroczyński
Sierpień 9, 2014, 23:33

Jedna odpowiedź do “Konferencja sędziów szachowych WZSzach – Poznań”

  1. ktosik pisze:

    No to pinknie, mi na turnieju dziewczyna na szachu wykonała inny ruch no i nie reklamowałem, bo myślałem, że będzie tylko ze 2min dodane. Partie na szczęście i tak wygrałem, ale w dość nerwowym niedoczasie, należało ją skarcić reklamacją i szybszą wygraną, bo grała bardzo szybko prawie bez namysłu, miałaby nauczkę.

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy