PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Konkurs fotograficzny PZSZACH


jazz_rock

Komisja konkursu na zdjęcie roku z okazji 90-lecia Polskiego Związku Szachowego 1926-2016 chciałaby się wspomóc opiniami internautów i kibiców szachowych. Stworzyliśmy w tym celu galerię zdjęć, które przysłane zostały na adresy e-mail zawarte w regulaminie (pierwsze prace napłynęły ponad rok temu). Prosimy o „polubianie” („lajkowanie”) wybranych fotografii! Można polubić więcej niż jedną fotografię, zdjęcia można też udostępniać na osiach czasu. Prosimy o nietworzenie tzw. fikcyjnych kont w celu zagłosowania na zdjęcia – głosy oddane z tego typu kont nie zostaną zaliczone. Pierwsze sześć fotografii z największą liczbą polubień przechodzi do finałowego etapu oceny konkursowej. Komisja Konkursowa wybierze minimum 4 kolejne fotografie, które uzupełnią te najpopularniejsze wśród internautów. Komisja dokona też ostatecznej klasyfikacji i ogłosi zwycięzcę konkursu. Na głosy czekamy do 22 marca (do godz. 22.00). Zdjęcia, które przejdą do finału, zaprezentowane zostaną na wystawie podczas zbliżających się Indywidualnych Mistrzostw Polski w Poznaniu. Wybrane fotografie opublikowane zostaną również w czasopiśmie „Mat”. Wręczenie głównej nagrody przewidziano podczas uroczystej gali z okazji 90-lecia Polskiego Związku Szachowego (18 czerwca w Warszawie). Wśród pozostałych nagród znajdują się m.in. prenumeraty czasopisma „Mat”. Wszelkie zapytania i reklamacje można składać pod adresem: konkursfotograficzny.mat@gmail.com. Regulamin konkursu znajduje się pod adresem: http://festiwal-szachowy.pl/index.php/regulamin.

Maciej Sroczyński
Marzec 10, 2016, 11:48

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy