Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Nauka gry w szachy 2016/2017

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nauki gry w szachy w 2016/2017 roku. Uczymy w przedszkolach, szkołach, indywidualnie oraz w ramach Akademii SzachMistrza. Ucz się od najlepszych! Dlaczego warto grać w szachy? dowiedz się wchodząc w naszą ofertę.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka 2016! "Pierwszy krok do szachowego mistrzostwa"

Zawiera 702 zadania, których celem jest zamatowanie króla w jednym ruchu. Zbiór zadań ma wspomóc proces rozwoju początkujących szachistów. Przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy znają już podstawowe zasady, a chcą osiągać coraz to lepsze wyniki na turniejach szachowych. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie, które zrzesza około 100 osób. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Konkurs z nagrodami! Typuj wyniki Mistrzostw Polski.


Finishing line

Zwycięzcą KONKURSU typowania wyników został Adam Lasota (45/90), który dobrym typowaniem na samym finiszu wyprzedził wszystkich typerów z czołówki. Drugie miejsce zajęli (z taką samą liczbą punktów) Artur Magiera oraz Jacek Haja (44/90). Czwarte miejsce samodzielnie dla Wojciech Śmieszek (43/90) Piąte ostatnie nagrodzone miejsce zajęły trzy osoby Michał Karasiński, Monika Herman oraz Janusz Krzysztof Trusewicz (42/90).

O trudności tegorocznego typowania świadczy fakt, że zwycięzca osiągnął tylko (a może aż!) 50% poprawnych typów. Do arcymistrzowskiego typowania (70%) nikt się nie zbliżył. Tylko kilku osobom udało się trafić 8/10. Nikt nie przewidział 9/10 i 10/10. W turnieju oglądaliśmy wiele niespodzianek, a remisów było jak na lekarstwo.

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie typowania. Zawodnicy z miejsc 1-5 proszeni są o przesłanie do mnie w wiadomości prywatnej adresów do wysyłki nagród.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymują możliwość skorzystania z 10% rabatu na zakup książek Szkoły szachowej SzachMistrz http://tnij.at/Cennik1 . Zamówienie trzeba złożyć do 1 maja 2017r. na adres maciej@szachmistrz.pl

—————————-
Oficjalne wyniki końcowe w dalszej części newsa …

aaa

Imię i nazwiskoSUMA1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R
Adam Lasota45645563466
Artur Magiera44844554464
Jacek Haja44753625367
Wojciech Śmieszek43543663376
Michał Karasiński42648434544
Janusz Krzysztof Trusewicz42663554355
Monika Herman42444355665
Łukasz Dębowiak41734636543
Paweł Wawrzyniak40743434474
Krzysztof Dłużyński40455343565
Kamil Ignaciak40542533576
Grzegorz Warchoł39343544646
Oskar Rosłon39436561266
Artur Chowaniec39645613617
Maciek Cajbel38334652654
Kosma Magiera38733335464
Julia Antolak38734624345
Asia Wąsik38343544465
Ada Rcz3856355356
Bartek Kotarski38642542366
Anna Jakubowska37633445264
Łukasz Dudzik3673733463
Arleta Dębowiak36542542554
Magdalena Pazderska3644824554
Malwina Sroczyńska36233654364
Marta Wolska36433534464
Piotr Majas36643433274
Bartosz Kubik36241364376
Krzysztof Sacharewicz3553335574
Michał Trębala35641233475
Jacek Zieliński34632363164
Damian Skorupa33434242563
Andrzej Doniec33242623554
Łukasz Pa33545523126
Aleksander Wilk3245247433
Marek Ścisły31463443223
Rafał Janicki31341234356
Leszek Franiak30544253331
Kacper Polok30331332645
Adrian Miąsik3054241266
Michał Bartoszek304344456
Tomasz Jankowiak29345323162
Patryk Chylewski2854324235
Krzysztof Sitarek276542235
Damian Sienkiewicz26345455
Przemas SZ253332464
Aleksander Roj253422437
Piotr Poniewierski24344355
Rafał Grzegorz23444632
Arek Siwiec22523363
Michał Paździora22323464
Paweł Kalinowski21543234
Paweł Witwicki2055343
Krzysztof Jopek1944335
Dariusz Mikrut1935434
Rafał Kowalczyk1844343
Kordian Adamczyk163256
Paweł Matysek15834
Paweł Rymarowicz153444
Janek Kokoszyński14644
Ala Woźnica13463
Grzesiek Nun135323
Weronika Frączek12435
Bartosz Urbański12552
Kuba Kosakowski1165
Mateusz Janowicz10442
Damian Śliwicki10253
Kamil Szadkowski7142
Przemysław Wiśniewski55
Krzyś Popiel55
Marcin Dobrowolski55
Piotr Fałatowicz55
Andrzej Fołta44
Michał Luch44
Dominik Wypych44
Paweł Wiencorek44
Grzegorz Nasuta33
Kosma Pacan-Milej211
Maciej Sroczyński
Marzec 30, 2017, 08:22

Jedna odpowiedź na „“Konkurs z nagrodami! Typuj wyniki Mistrzostw Polski.””

  1. Witam Panie Macieju. Reklamacji nie wnoszę :-) Bardzo fajna zabawa w typowanie wyników. Proszę częściej ! Pozdrawiam.

Dodaj komentarz


+ sześć = 14

Nasi partnerzy