PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Kowalczykowie zwycięzcami MTM Cup. Rekord frekwencji startowało 242 zawodników!

Tagi:

1

29 listopada 2015r. został rozegrany największy turniej szachowy w historii Kalisza. MTM Cup – V Ogólnopolski Turniej szachów Rodzinnych zgromadził 121 duetów rodzinnych, czyli 242 szachistów… (czytaj więcej)

Sponsorem zawodów była firma MTM Industries z Kalisza reprezentowana podczas turnieju przez Macieja Skurniaka. Turniej szachów rodzinnych ma już 5-letnią historię. Pamiętam jak rozpoczynaliśmy nasze zmagania w 2011 roku i z roku na rok turniej cieszył się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku planowałem, że przebijemy granicę 200 zawodników, nie sądziłem jednak, że tydzień przed zawodami będzie zgłoszonych blisko 280 zawodników. Ostatecznie na starcie stanęło 242 szachistów, co jest rewelacyjnym osiągnięciem jeżeli chodzi o turnieje towarzyskie. Ciekawa była rozpiętość wieku między grającymi, najmłodszymi byli: 5 -letnia Tosia Skorupa i 5-letni Alan Wróblewski z Kalisza, a najstarszym uczestnikiem 79-letni Jan Bogalski z Poznania. Tego dnia tworzyła się w Kalisza nowa szachowa historia. Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział!

IMG_7086

IMG_7030

IMG_7027

IMG_7013

IMG_6997

IMG_6991

IMG_6971

IMG_6961

IMG_6957

IMG_6937

IMG_6998

Zawody miały rangę ogólnopolską, najwięcej zawodników było z Wielkopolski, mieliśmy jednak gości z innych województw: dolnośląskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego oraz mazowieckiego. Magnesem, który co roku przyciąga szachistów na turniej do Kalisza jest moim zdaniem wspaniała atmosfera, możliwość integracji środowisk szachowych, nietypowa rywalizacja indywidualna, a zarazem drużynowa oraz to, że gramy razem ze swoimi bliskimi. Dodatkowo każda rodzina wyjeżdża z turnieju nagrodzona, jak co roku przygotowaliśmy dla zwycięzców puchary oraz nagrody rzeczowe. Każdy szachista otrzymał medal, każda drużyna dyplom oraz torbę kosmetyków samochodowych od firmy MTM. Atrakcją dla uczestników był wielki ponad 20 kilogramowy tort z okazji 5-lecia turnieju, który przygotowała dla nas Cukiernia Na Rogu z Kalisza.

IMG_7105 IMG_7112 IMG_7119 IMG_7125

Szachiści lubią wracać do Kalisza, grały takie duety, które wystąpiły we wszystkim pięciu dotychczasowych edycjach. Startowały dwie pary, które triumfowały w czterech pierwszych turniejach: Włodarczykowie z Kalisza oraz Nawroccy z Gniezno. Tym razem ani jednej, ani drugiej nie udało się stanąć na najwyższym stopniu podium. Zwyciężyła para Rafał Kowalczyk i Agnieszka Kowalczyk (Widoradz, woj. Łódzkie). Drugie miejsce zajęli Paweł i Karol Nawroccy z Gniezna, a trzecie Miłosz oraz Jonasz Walkowscy (Leszno/Włoszakowice). Dla wielu uczestników jednak nie miejsce w zawodach było najważniejsze, liczył się sam start i dobra zabawa.

DSC_0762

Wyniki końcowe
1. Rafał Kowalczyk i Agnieszka Kowalczyk (Widoradz)
2. Paweł Nawrocki i Karol Nawrocki (Gniezno)
3. Miłosz Walkowski i Jonasz Walkowski (Leszno/Włoszakowice)
4. Tomasz Stróżyk i Paweł Appelt (Poznań)
5. Piotr Majas i Michał Majas (Niemiecka Wieś)
6. Andrzej Ciesiński i Weronika Ciesińska (Wałcz)
7. Oskar Włodarczyk i Marcin Włodarczyk (Kalisz)
8. Jacek Miętkiewicz i Iwo Czajka (Słupca/Poznań)
9. Robert Goździewicz i Marek Goździewicz (Zbąszyń)
10.Jan Kukorowski i Wojciech Kukorowski (Gniezno)

IMG_7006

IMG_7011

Podczas zakończenia turnieju Kaliskie Towarzystwo Szachowe podziękowało Maciejowi Skurniakowi i firmie MTM Industries za 5 letnią współpracę, dzięki takim sponsorom możemy rozwijać szachy w Kaliszu! Organizatorem zawodów było Kaliskie Towarzystwo Szachowe. Zawody sędziowali: Malwina Sroczyńska, Krzysztof Derecki, Marcin Orzechowski, Jędrzej Adamczewski (sędziowie rundowi) oraz Maciej Sroczyński (sędzia główny).

Składamy serdeczne podziękowania wszystkich rodzicom zawodników KTS Kalisz oraz sympatykom szachów w Kaliszu, za pomoc przy organizacji sali przed jak i po zawodach. Impreza odbyła się przy wsparciu władz miasta Kalisza, którzy udostępnili nam do gry największą halę sportową w naszym mieście – KALISZ ARENA. Podziękowania składam również zaprzyjaźnionym klubom szachowych Pogoni Nowe Skalmierzyce oraz OTSz Ostrów Wielkopolski za wypożyczenie sprzętu szachowego.

GENS UNA SUMUS” – jak głosi motto FIDE międzynarodowej federacji szachowej – „jesteśmy jedną rodziną”.

Z szachowym pozdrowieniem

Maciej Sroczyński

Maciej Sroczyński
Listopad 30, 2015, 13:13

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy