PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Kraków – Kalisz … szachowa wyprawa rowerowa – startujemy 21 sierpnia

Tagi:

W naszą szachową wyprawę rowerową wyruszamy 21 sierpnia. Wcześnie rano dojazd pociągiem do Krakowa. Na miejscu objazdówka po Krakowie i Starym Mieście. Na czerwony Szlak Orlich Gniazd wyjedziemy 22 sierpnia. Całość wyprawy Kraków – Kalisz wraz ze zwiedzaniem, powinna zamknąć się na dystansie 400-450 km. Nasza podróż potrwa  6-7 dni. Chcielibyśmy dokładnie przyjrzeć się wszystkim atrakcjom napotkanym na trasie. Trzymajcie kciuki! Szczegóły w dalszej części newsa …

Z przyjemnością wracam do ubiegłorocznych wakacji. W sierpniu 2012 roku przebyłem wraz z kuzynem międzynarodową trasę rowerową R10 na odcinku Międzyzdroje – Hel. Przez 5 dni przejechaliśmy blisko 500 kilometrów. Moje wrażenia i notatki z wyprawy spisałem w ebooku – „Nadmorska przygoda”.

Zaraz po ukończeniu wyprawy przyszedł mi do głowy kolejny pomysł na aktywne spędzenie wakacji. Przebyć Polskę z południa na północ, od Zakopanego po Hel to byłoby wyzwanie. Ostatecznie nie zdecydowałem się na realizacji tej trasy. To marzenie musi poczekać na swoją kolej.

W tym roku pojedziemy jurajskim szlakiem Orlich Gniazd z Krakowa do Kalisza. Szlak Orlich Gniazd to bardzo atrakcyjny obszar. Leży na obszarze dwóch województw małopolskiego i śląskiego. Rozpoczyna się w Krakowie, kończy się w Częstochowie. My pojedziemy dalej, prosto do Kalisza. Warto podkreślić, że trasa ma spore walory historyczne i edukacyjne.

Szlak Orlich Gniazd zawdzięcza nazwę leżącym na jego trasie ruinom zamków i warowni, nazywanych Orlimi Gniazdami ze względu na ich usytuowanie na skałach dochodzących do 30 metrów wysokości. Szlak ten został opisany i utworzony przez Kazimierza Sosnowskiego. Widnieje pod numerem pierwszym w ogólnopolskim rejestrze znakowanych szlaków pieszych. Ta pozycja wynika z ukształtowania terenu, obecności licznych ostańców skalnych, jaskiń oraz zabytków.

Szlak oznaczony jest kolorem czerwonym. Król Kazimierz III Wielki podjął się zadania stworzenia systemu obronnego zabezpieczającego granice, ważniejsze szlaki handlowe i zaludnione obszary Małopolski. Co najmniej kilkanaście twierdz powstało właśnie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej z konieczności obrony handlowego traktu z Krakowa do Wielkopolski, jak i pobliskiej granicy państwa. W skład szlaku wchodzą następujące zamki.

Zobacz plan trasy i skład zespołu … tym razem pojedziemy we troje.

Bike route 2 204 911 – powered by Www.bikemap.net

Profil trasy:

————————————————-

1 dzień przyjazd PKP do Krakowa
2 dzień Kraków – Olkusz
3 dzień Olkusz – Mirów/Bobolice
4 dzień Mirów/Bobolice – Częstochowa
5 dzień Częstochowa – Wieluń
6 dzień Wieluń – Ostrzeszów
7 dzień Ostrzeszów – Kalisz
————————————————

Trasa i odległości mogą ulec zmianie. Planujemy wyruszyć z w drugiej połowie sierpnia. Pojedziemy w bardzo szachowym składzie:


Adam Wojcieszak – Prezes KTS-W Kalisz, v-ce Prezes Wielkopolskiego Związku Szachowego. Adam to świetny wędkarz oraz pasjonat nordic-walkingu. Jak się w coś angażuje to zawsze na 101%. Już teraz bardzo mocno trenuje. Obecność Prezesa zobowiązuje. Jestem spokojny – dojedziemy, podobno zamówił dla nas najlepszą pogodę.


Malwina Olenderek – instruktor i sędzia szachowy, zawodniczka TTSz Tęcza Turek. Lubi podróżować i aktywnie spędzać czas. Pasją Malwiny jest tenis ziemny oraz bieganie. Obiecała, że na trasie Kraków – Kalisz, że to my będziemy ją gonić, a ona będzie liderem zespołu.


Maciej Sroczyński – v-ce prezes KTS-W Kalisz, instruktor szachowy, założyciel Szkoły szachowej SzachMistrz. Mam swoje trzy pasje: szachy, góry i  jazda na rowerze. Bardzo cieszę się, że udaje mi się swoim entuzjazmem zachęcić innych do uprawiania każdej z nich.

Zobacz również wersje multimedialną szlaku Orlich Gniazd:

Maciej Sroczyński
Sierpień 19, 2013, 18:58

Jedna odpowiedź do “Kraków – Kalisz … szachowa wyprawa rowerowa – startujemy 21 sierpnia”

  1. Karina pisze:

    Rodzinka Zacharów trzyma kciuki. Aleście się zawzięli w tym roku :-)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy