Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

KTS Kalisz 22 miejsce w Polsce we współzawodnictwie dzieci i młodzieży


KTS Kalisz zajęło 22 miejsce we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w 2014 roku. W klasyfikacji Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików byliśmy najlepsi w Polsce!

W 2014 roku nasi szachiści grali:

  • w 74 turniejach (Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Polski, turnieje lokalne, wojewódzkie, ogólnopolskie, międzynarodowe, rozgrywki drużynowe i szkolne)
  • 137 razy stawali na podium w tym – 48 razy na pierwszym miejscu, 48 razy na drugim miejscu i 41 razy na trzecim miejscu)
  • zdobyli 24 medale (Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów i Młodzików – 1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy; Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Młodzików – 6 złotych, 9 srebrnych i 4 brązowe)
  • Punkty do współzawodnictwa 26:
  • MMM – 14 punktów (Skurniak Szymon 3, Ochedzan Tymon 2, Zachara Jakub 1, Rosiński Filip 1, Klaska Szymon 1, Wawrzyniak Karol 1, Wawrzyniak Weronika 2, Barwińska Ewa 1, Radlicka Marta 1, Taterka Weronika 1).
  • OOM – 2 punkty (Janiszewski Filip 2)
  • MPJ klasyczne – 4 punkty (Sokołowska Anna 2, Adamczewski Maciej 2)
  • MPJiM – szybkie – 3 punkty (Janiszewski Filip 2, Dixa Oskar 1)
  • MPJ – błyskawiczne – 3 punkty (Ziąbek Patryk 2, Adamczewski Maciej 1).
Maciej Sroczyński
Grudzień 15, 2014, 20:42

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy