PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

KTS Kalisz drugie miejsce w Wielkopolsce, dwudzieste w Polsce!

Untitled 1 2015 rok był rekordowy pod względem zdobytych punktów przez szachistów KTS Kalisz do współzawodnictwa sportowego. Dzięki znakomitym wynikom naszych szachistów zdobyliśmy 36 punktów, co plasuje nas na drugim miejscu w Wielkopolsce oraz 20 miejscu w Polsce. W Wielkopolsce zwyciężył klub MMKS Wieniawa Leszno, a w Polsce najlepszymi okazali się szachiści MUKS Stoczek 45 Białystok – gratulujemy!

Walczyliśmy w mistrzostwach Polski w szachach klasycznych, błyskawicznych i szybkich oraz w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików. Dla KTS Kalisz punktowali: Maciej Adamczewski, Szymon Skurniak, Oskar Dixa, Aleksandra Kubasik, Weronika Wawrzyniak, Filip Rosiński, Krzysztof Jarczewski, Paweł Jędraszek, Karol Wawrzyniak, Ewa Barwińska, Zuzanna Jędrzejewska, Julia Skurniak, Zuzanna Solarek. Dziękujemy zawodnikom i rodzicom za zaangażowanie, to nasz wspólny sukces!

Maciej Sroczyński
Listopad 8, 2015, 10:45

3 odpowiedzi na “KTS Kalisz drugie miejsce w Wielkopolsce, dwudzieste w Polsce!”

 1. Fani KTS Kalisz napisał(a):

  Jak się ma Takiego TRENERA, to się ma TAKIE wyniki. Gratulacje i DZIĘKUJEMY.

 2. Maciej Sroczyński napisał(a):

  Dziękuję Pani Aniu za miłe słowa. Obserwując życie szachowe w Kaliszu, że zdolnych dzieci nie brakuje, co chwile odkrywamy nowe talenty. Jednak przy obecnym pędzie życia brakuje zaangażowanych rodziców. Dlatego gdyby nie Wy rodzice, z pewnością nie mielibyśmy tylu sukcesów :)

 3. Fani KTS Kalisz napisał(a):

  Oj tam, oj tam, jak widać efekty pracy z TAKIM Trenerem, można wozić nawet co dzień na zajęcia :-) Zwłaszcza, że dzieciaki chcą i lubią.
  P. S. Rodzice rodzicami, ale Dziadek Boguś też na medal zasłużył :-)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy