Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

KTS-W Kalisz – 2 miejsce w Wielkopolsce, 28 w Polsce

Koniec roku kalendarzowego to również czas podsumowań wyników sportowych. Polska Federacja Sportu Młodzieżowego opublikowała zestawienie punktowe klubów szachowych za 2012 rok.

W tym roku wyraźnie wygrały kluby szachowe: MKS Polonia Warszawa (176 pkt) oraz Polonia Wrocław (143 pkt). Najlepszym z Wielkopolski okazał się UMKS Na Pięterku Poznań. W bieżącym roku uzyskaliśmy rekordowe w naszej historii 25 punkty, co pozwoliło nam zająć 28 miejsce w Polsce w klasyfikacji klubów szachowych.

Wielkopolska w 2012 roku zdobyła w sumie 133 punkty. W 2011 roku nasze województwo wywalczyło 128 punktów.

Maciej Sroczyński
Grudzień 19, 2012, 21:33

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy