PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

„Le tournoi” – francuski film 29 kwietnia 2015 w kinach

29 kwietnia 2015r. to kin wejdzie francuski film „Le tournoi”(„Turniej” j.polski) … (dalsza część newsa w czytaj więcej)

Zawodnicy przyjechali na międzynarodowy turniej szachowy w Budapeszcie. Wszyscy widzą zwycięzcę zawodów w osobie Cal Fournier, francuskiego mistrza, niedojrzałego geniusza, społecznie nieprzystosowanego i bardzo kompulsywnego gracza. Na turnieju pojawia się jednak niezwykły gracz, 9 -letni węgierski szachista …

Co ciekawą w jedną z ról wcielił się francuski arcymistrz Fabien Libiszewski, a statystą w filmie jest najlepszy francuski szachista Maxime Vachier-Lagrave. WIdać, że główny aktor zaczerpnął pewną nonszalancje od samego Magnusa Carlsena – aktuanego Mistrza Świata.

letournoi03

letournoi04

Ciekaw jestem jak reżyser poradził sobie z tematyką szachową. Patrząc na trailer film przeznaczony tylko dla dorosłych.

letournoi01 letournoi02   letournoi10

Maciej Sroczyński
Luty 25, 2015, 11:25

Jedna odpowiedź do “„Le tournoi” – francuski film 29 kwietnia 2015 w kinach”

  1. szachisyta pisze:

    gdzie mogę lub jak mogę obejrzeć ten film w Polsce? :)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy