PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Ligowe potyczki zawodników KTS Kalisz


ktskalisz_tęcza turek

Zdjęcie pochodzi z facebook LKS Chrobry Gniezno

Nasza pierwsza drużyna seniorów KTS Kalisz, miała tym razem daleki wyjazd do Zbąszynia. Po zaciętych pojedynkach przegraliśmy 2,5-3,5 z KS Koroną Zakrzewo i wygraliśmy 3,5-2,5 z drużyną MKS Wicher Zbąszyń. Liga została zdominowana przez ASSz Lipno Stęszew, którzy już teraz zapewnili sobie awans do II ligi. Tegoroczny  sezon ligowy naszych zawodników zostanie zakończony 8 maja zjazdem w Kaliszu. Podziękowania dla Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie oraz pana Jerzego Adamczewskiego, dzięki którym mieliśmy zapewniony grupowy dojazd busem.

KTS II Kalisz oraz KTS III Kalisz rozegrały swoje mecze w Koninie i Gnieźnie w ramach IV ligi seniorów. Ostatni zjazd IV ligi zostanie rozegrany 8 maja w Nowych Skalmierzycach. Osiągnęliśmy następujące wyniki:

KTS II Kalisz 3-2 OTSz II Ostrów Wlkp.
KTS III Kalisz 3-2 UKS II Smecz Konin
KTS II Kalisz 4-1 TTSz Tęcza Turek
KTS III Kalisz 3,5-1,5 MGOK Gambit Ślesin
KTS III Kalisz 2-3 Orły Pleszew
KTS II Kalisz 2-3 LKS Chrobry III Gniezno

Maciej Sroczyński
Kwiecień 11, 2016, 09:33

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy