PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Maciej Adamczewski grał dzisiaj z … Kasparowem

Tagi:

W 5 rundzie Neujahrs Open w Guben 2013 doszło do ciekawego pojedynku. Rozstawiony z numerem 1 arcymistrz Kasparov podejmował 67 zawodnika z listy startowej Macieja Adamczewskiego (KTS-W Kalisz). Samo nazwisko budzi respekt. Maciej nie sprostał zadaniu i poległ z bardziej doświadczonym zawodnikiem. Przeciwnikiem był jednak Sergey Kasparov z Bialorusi (2475 ELO, na zdjęciu), a nie bardziej utytułowany  Garry Kasparov Mistrz Świata z Rosji. Partia z Garrym to marzenie wielu szachistów. Nie można tu jednak wybrzydzać, ponieważ każda partia z szachowym arcymistrzem to bardzo ciekawe doświadczenie dla młodego szachisty i szansa na arcymistrzowski skalp. Tym razem się nie udało …

Za nami 6 rund w Guben. Dobrze radzą sobie nasi zawodnicy:

  • Maciej Adamczewski 4 pkt/6
  • Filip Janiszewski 3,5/6
  • Jędrzej Adamczewski 3,5/6
Maciej Sroczyński
Styczeń 4, 2013, 22:06

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy