PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Maciej Adamczewski (KTS Kalisz) – 12 miejsce na Mistrzostwach Polski

Maciej_Adamczewski500

Zakończyły się Mistrzostwa Polski do lat 16-18 w Ustroniu …

Naszym jedynym zawodnikiem był Maciej Adamczewski, który rywalizował w grupie C18. Maciej to reprezentant Kadry Juniora klubu szachowego KTS Kalisz. Zakwaterowanie i wyżywienie zawodnika zostało sfinansowane ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2017 rok.

Maciej Adamczewski zaczął turniej od sensacyjnego zwycięstwa nad faworytem turnieju Mikołajem Tomczakiem (MMKS Wieniawa Leszno). Dla Mikołaja nie były to dobre zawody i zakończył zawody poza dziesiątką turnieju. Wszyscy mieli w pamięci niesamowity wynik Mikołaja na turnieju w Grazie, gdzie uzyskał normę arcymistrzowską.

Kolejne rundy Maćka były ze zmiennym szczęściem. Z pewnością jego występ cechowała waleczność, wszystkie wyniki były rezultatywne, nie zanotował żadnego remisu. Mi osobiście do gusty przypadły dwie dynamiczne partie z obronie Caro-Kann, w których zawodnik KTS Kalisz odniósł szybkie zwycięstwa z Pawłem Świdrem (GKSz Kornuty Gorlice) oraz Maciejem Wąciorem (GKSz Solny Grzybowo). Maciek zajął ostatecznie 12 miejsce w Mistrzostwach Polski, w grupie C18.

Maciej, który w styczniu miał swoją „osiemnastkę”, powoli kończy swoją przygodę juniora. W wakacje czekają go ostatnie Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych. Co jest godne podkreślenia, Maciek zdobył najwięcej medali Mistrzostw Polski dla klubu szachowego KTS Kalisz. Powodzenia w karierze seniorskiej i życiu osobistym!

—————————-

=> Strona Mistrzostw

Medale mistrzostw Polski zdobyli:

D16
d16
1. Joanna Kaczmarska (Polonia Warszawa)
2. Honorata Kucharska (MKSz Rybnik)
3. Maria Krzywnicka (KSz Gryf Szczecin)

 

C16

c16
1. Szymon Gumularz (KSz Polonia Wrocław)
2 Jakub Kosakowski (MUKS Stoczek 45 Białystok)
3. Kosma Pacan-Milej (UKS Rodło Opole)

 

D18

d18
1. Oliwia Kiołbasa (MUKS Stoczek 45 Białystok)
2. Julia Antolak (GKSz Solny Grzybowo)
3. Anna Kubicka (KSz Hetman Katowice)

 

C18

c18
1. Igor Janik (UKS Hetman Elbląg)
2. Kamil Nowak (KSz Polonia Wrocław)
3. Kacper Grela (KSz Miedź Legnica)

 

Zdjęcia pochodzą ze strony organizatora.

Maciej Sroczyński
Marzec 20, 2017, 10:33

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy