PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Maciej Adamczewski mistrzem stycznia


 • Wyniki 4 turnieju o Puchar Szachmistrza
 • Galeria zdjęć – 4 turniej
 • Klasyfikacja generalna

  Czwarty turniej z cyklu o Puchar Szachmitrza to kolejny rekord frekwencji. Wystartowało 58 zawodników KTSz-W Kalisz/KSz Szachmistrz oraz Szkoły szachowej SzachMistrz.

  Mistrzem stycznia został ponownie Maciej Adamczewski, tym razem wygrywając wszystkie 7 pojedynków. Drugi był Piotr Majas, trzeci Jędrzej Adamczewski. Najlepszą dziewczyną Anna Sokołowska. W klasyfikacji generalnej prowadzą bracia Adamczewscy, obaj zgodnie po 205 punktów.

  Tradycyjnie turniej był mieszanką rutyny z młodością. Najwięcej zawodników to zawodnicy, którzy nie ukończyli jeszcze 10 roku życia. Świetnie zagrali Szymon Klaska, Filip Rosiński oraz Ola Kubasik. Doszło do wielu niespodzianek, z „dużych” Jakub Zachara pokonał Darię Bieniek i z „małych” Oskar Dixa wygrał z Anią Sokołowską.

 • V turniej – 20 styczniazapisz się!

  Zapraszamy na 5 turniej o Puchar Szachmistrza, który odbędzie się 20 stycznia. Będą to mistrzostwa lutego, jednak grane awansem, żeby zdążyć z wyłonieniem naszych drużyn klubowych. Na 4 i 5 lutego planowaną rozgrywki III ligi juniorów (reprezentować nas będzie KTSz II Kalisz) i IV ligi juniorów (reprezentować będą KTSz III, IV i V Kalisz).

  Mistrz października – Adamczewski Jędrzej
  Mistrz listopada – Majas Piotr
  Mistrz grudnia – Adamczewski Maciej
  Mistrz stycznia – Adamczewski Maciej

  Kryteria awansu do drużyn:

 • awans drużyny w dużej mierze opierał się będzie na wynikach końcowych po 5 turniejach Pucharu Szachmistrza
 • ważne też będą wyniki rozegranych już turniejów tempem klasycznym
  – Mistrzostwa Międzywojewódzkie Mielno 2011
  – Mistrzostwa Kalisza 2011
  – Turniej Ostatniej Szansy – Karpacz 2011
  – Noworoczny Turniej w Guben 2011/2012

 • istotne będą również turnieje szachów szybkich, rozegranych już w miastach: Kalisz, Leszno, Ostrów Wlkp., Pleszew, Wrocław, Lublin, Poznań, Konin, Ślesin
 • warunkiem reprezentowania drużyny jest wypełnienie deklaracji członkowskiej przystąpienia do klubu oraz uiszczenie rocznej opłaty na 2012 rok
 • Maciej Sroczyński
  Styczeń 7, 2012, 19:39

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy