PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Maciej Adamczewski ponownie najlepszy


Wysoką formę utrzymują bracia Adamczewscy. Po ostatnim sukcesie w Mistrzostwach Polski Leśników w Gołuchowie, tym razem zdominowali VI turniej o Puchar Szachmistrza. Dodatkowa punktacja tym razem była łaskawa dla Macieja. Jędrzej musiał zadowolić się drugim miejscem. To czwarte z rzędu zwycięstwo Maćka, wygrał: w grudniu, styczniu, lutym i marcu.

 • Klasyfikacja po 6 turniejach
 • VI turniej – 9 marcawyniki końcowe!

  Zwycięstwo Maćka to duża zasługa … Doriana Grali i Antoniego Milewskiego (przeciwników Maćka z I i II rundy, których punkty liczyły się do dodatkowej punktacji Bucholtza), zagrali oni bardzo dobre zawody uzyskując 5/7. W turniejowym czubie tabeli był mocny ścisk, trzecie miejsce zajął Michał Marciniak. Czwarte i piąte nasi juniorzy starsi Piotrek Majas i Patryk Ziąbek. Najlepsza dziewczyna – Ania Sokołowska.

  Grała też spora grupa bardzo młodych zawodników. W kategorii przedszkolaków najlepszym okazali się: Filip Rosiński, Tomasz Żychlewicz oraz Wiktor Dembny. Godnym odnotowania jest start 4 letniego Maksymiliana Zakrockiego, który dzielnie zniósł trudy turnieju, nie roniąc, ani jednej łzy ;)

  W klasyfikacji generalnej bez większych zmian, nadal prowadzi Maciej Adamczewski, przed Piotrkiem Majasem i Jędrzejem Adamczewskim. Znacząco swoje pozycje poprawili Dorian, Antoni i Szymon Klaska.

  Mistrz października – Adamczewski Jędrzej
  Mistrz listopada – Majas Piotr
  Mistrz grudnia – Adamczewski Maciej
  Mistrz stycznia – Adamczewski Maciej
  Mistrz lutego – Adamczewski Maciej
  Mistrz marca – Adamczewski Maciej

 • Maciej Sroczyński
  Marzec 9, 2012, 13:44

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy