Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Maciej Adamczewski wygrywa Turniej Pierwszej Szansy w Karpaczu

Maciej Adamczewski (KTS-W Kalisz) awansował do Finału Mistrzostw Polski 2013, po wygraniu Turnieju Pierwszej Szansy, który zakończył się wczoraj w Karpaczu. Wynik 7,5/9 dał mu pierwsze miejsce w grupie C13 i tym samym nie musi grać już w kolejnym etapie Mistrzostw Międzywojewódzkich. Ma zapewniony start w Olimpiadzie Sportów Umysłowych. Gratulacje!

Brawa również dla innego Wielkopolanina. W roli faworyta grupy C15 startował również Kacper Tomaszewski (JKSz-W Jarocin). Pięć remisów z rzędu nie napawało optymizmem. Wygranie trzech ostatnich rund pozwoliło Kacprowi awansować na trzecie miejsce w swojej grupie. Tym samym Kacper również będzie mógł reprezentować swój klub na Mistrzostwach Polski do lat 16.

Wyniki wszystkich grup oraz galerie zdjęć na stronie organizatora.

 

 

Maciej Sroczyński
Lipiec 8, 2012, 10:57

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy