PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Maciej Adamczewski zwycięża w Półfinałach Mistrzostw Polski i zdobywa normę kandydata na mistrza

maciej_adamczewski Maciej Adamczewski (KTS Kalisz) znakomicie spisał się na Półfinałach Mistrzostw Polski, które rozegrane zostały  w Szklarskiej Porębie. Maciej startując z 6 numeru startowego w grupie C17 cały czas trzymał się w czołówce turnieju. Po 5 rundach wyszedł na samodzielne prowadzenie, jednak przegrana w 6 rundzie z Adamem Czajkowskim nieco pogorszyło jego wynik w tabeli. Dzięki dobremu finiszowi (dwa i pół punktu z trzech ostatniej rund) Maciej wrócił na pierwsze miejsce. Oprócz wywalczonego awansu do Mistrzostw Polski, Maciej uzyskał również drugą normę na kandydata na mistrza. Gratulacje pięknego wyniku!

W Szklarskiej Porębie  w grupie D13 rywalizowała również Aleksandra Kubasik (KTS Kalisz). Pierwsza połowa turnieju nie należała do najlepszych. Mimo obiecujących pozycji i przewag materialnych, które Ola uzyskiwała po debiucie nie udało się zamieniać pozycji w cały punkt. W drugie połowie zawodów w Szklarskiej Porębie widziałem zupełnie inną Olę, która grała znacznie odważniej i przebojowo. Zaowocowało to czterema zwycięstwami w czterech ostatnich rundach. Starczyło to do 7 miejsce, nie udało się uzyskać awansu. Znakomity finisz pokazał spory potencjał naszej zawodniczki.

Tym samym w finałach mistrzostwa Polski 2016 zagra 9 finalistów z klubu szachowego KTS Kalisz: Maciej Adamczewski, Paweł Jędraszek, Karol Wawrzyniak, Zuzanna Jędrzejewska, Ewa Barwińska, Weronika Wawrzyniak, Oskar Dixa, Szymon Skurniak i Tymon Ochędzan.

Obok turnieju głównego rozegrano również turniej szachów błyskawicznych. W stawce 73 zawodników wysokie drugie miejsce zajął Jędrzej Adamczewski (KTS Kalisz). Gratulujemy!

Półfinały Mistrzostw Polski – strona zawodów

Maciej Sroczyński
Listopad 16, 2015, 14:50

Jedna odpowiedź do “Maciej Adamczewski zwycięża w Półfinałach Mistrzostw Polski i zdobywa normę kandydata na mistrza”

  1. Tomasz Bażant napisał(a):

    Gratuluję Maćkowi i Jędrkowi!

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy