PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Maciej Klekowski sensacyjnym Mistrzem Polski?!


maciej_klekowski

Dobiegają końca Lotto Mistrzostwa Polski w szachach oraz Budmiex Mistrzostwa Polski Kobiet w szachach…

Po 8 rundach prowadzi Maciej Klekowski (TS Wisła Kraków) 17 numer startowy!. Maciej rozgrywa rewelacyjny turniej, bez względu na wynik 9 rundy już teraz wypełnił pierwszą arcymistrzowską normą. W ostatniej rundzie zapowiada się niesamowity pojedynek Maciej KlekowskiJan Krzysztof Duda. Aktualnie drugie miejsce zajmuje Jacek Tomczak (Akademia Szachowa Gliwice), przed Grzegorzem Gajewskim (KSz HETMAN Katowice) i Kacprem Piorunem (KSz Stilon Gorzów Wlkp.).

Jak widać Maciej Klekowski doskonale radzi sobie w szachach klasycznych. Poniżej nagrania z turnieju szachów ogrodowych Szczyrk 2013.

W grupie pań, mamy już Mistrzynię Polski – po raz trzeci w swojej historii tytuł wywalczyła Jolanta Zawadzka (KSz Polonia Wrocław). Drugie miejsce zajmuje Iweta Rajlich (KSz Polonia Wrocław), a trzecie jest Karina Szczepkowska-Horowska (MKSz Rybnik). Jutro walka o pozostałe medale.

Organizatorzy zapowiadają jutro Poznański Dzień Szachowy.

Maciej Sroczyński
Marzec 31, 2015, 20:59

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy