PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Maciej wygrywa w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu

Turnieje w galeriach handlowych to świetne wydarzenia promujące grę w szachy. W ubiegłym tygodniu rozegraliśmy zawody w Galerii Tęcza Kalisz. W tym samym czasie we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej grane były turnieje młodzików, juniorów i OPEN.

W turnieju juniorów wygrał 14 letni Maciej Adamczewski (KTS-W Kalisz). Najlepszym młodzikiem był Adam Kawaler (MUKS Śródmieście Wrocław). W grupie OPEN najlepszym okazał się arcymistrz Wojciech Moranda (KSz Stilon Gorzów Wlkp.), przed IM Kamilem Stachowiakiem (KSz Polonia Wrocław) i GM Jackiem Tomczakiem (AZS Poznań).

Warto też wspomnieć o II miejscu Szymona Skurniaka w grupie juniorów do lat 10 w 49 Międzynarodowym Festiwalu im.A. Rubinsteina w Polanicy Zdroju. Turniej odbył się pod koniec wakacji. Gratulujemy!

Maciej Sroczyński
Wrzesień 12, 2013, 11:34

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy