Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Magda Judek nowym przewodniczącym Kolegium Sędziów WZSZACH. Podziękowania dla Waldemara Kopydłowskiego za 16 lat pracy!


Magdalena_Judek_Krzysztof_Derecki

Informujemy, że 24 października 2015 r. w Lesznie Wielkopolska Konferencja Sędziów Szachowych nadała tytuł Członka Honorowego Kolegium Sędziów ustępującemu Przewodniczącemu FA Waldemarowi Kopydłowskiemu. Tym drobnym gestem wielkopolscy sędziowie podziękowali za zaangażowanie i wysiłek włożony w 16-letnie prowadzenie Kolegium Sędziów. Dziękujemy za cenne wskazówki i okazane zrozumienie – liczymy na dalszą współpracę!

W trakcie zebrania wybrano nowe Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Szachowego w składzie:

  • FA Magdalena Judek (Śmigiel) – Przewodnicząca
  • Krzysztof Derecki (Kalisz) – Zastępca
  • Andrzej Ciesiński (Wałcz) – Członek
  • FA Maciej Cybulski (Tzcianka) – Członek

W załączeniu prezentujemy protokół z zebrania. Informacja ze strony WZSZACH

Maciej Sroczyński
Październik 28, 2015, 11:38

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy