PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Magnus Carlsen – Mistrzem Świata w wieku 22 lat!

Kiedyś Kasparov i Karpov elektryzowali świat i kojarzeni byli jednoznacznie z wirtuozami sztuki szachowej. Obecnie najlepszym zawodnikiem na świecie jest Magnus Carlsen – dlatego warto zapamiętać to nazwisko.

W dniu dzisiejszym Magnus Carlsen przypieczętował swoje pasmo sukcesów, w wieku 22 lat Norweg został Mistrzem Świata.  Pretendenci będą mieli piekielnie ciężko odebrać Carlsenowi jego szachową koronę.  Myślę, że jego dominacja może trwać przez wiele lat.

Norweg finałowy mecz z hindusem Anandem wygrał wynikiem 6,5-3,5 (3 wygrane i 7 remisów). Grał zabójczo precyzyjnie, a trudnych sytuacji zawsze potrafił się wybronić. Anand w starciu z 22-latkiem wydawał się jakby bił głową w mur. Anand miał swoje szanse na początku meczu, jednak ich nie wykorzystał.

Carlsen za wygranie meczu otrzymał 1,1 mln euro.

Maciej Sroczyński
Listopad 22, 2013, 21:47

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy