PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mateusz Bartel brązowym medalistą Mistrzostw Europy w szachach


eicc64

Znakomicie zakończył się występ Mateusza Bartla na Mistrzostwach Europy w szachach w Jerozolimie.

Reprezentant Polski z wynikiem 8/10 (+5 =6) wywalczył brązowy medal. Startowało 250 zawodników z 33 krajów europejskich. Decydującą partią była ostatnia runda, gdzie Mateusz w bezkompromisowy sposób ograł jednego z faworytów turnieju – Rosjanina Iana Nepomniachtchi.

Polak miał patent na arcymistrzów z klubu 2700+, bowiem, w jednej z wcześniejszych rund pokonał Czecha Davida Navarę. Mistrzem Europy został Rosjanin Evgenij Najer.

Mistrzostwa Europy były również eliminacją do prestiżowego Pucharu Świata. 23 czołowych zawodników z turnieju uzyskiwało awans do tego turnieju. Oprócz Mateusza Bartla, dobre zawody zagrał również Robert Kempiński, który zajął 15 miejsce i też zagra w Pucharze Świata.

zdjęcie pochodzi z www.chessbase.com

Maciej Sroczyński
Marzec 12, 2015, 09:01

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy