PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Medale Oskara i Weroniki na Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików

8 punktów we współzawodnictwie sportowym młodzieży oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej to dorobek zawodników Kaliskiego Towarzystwa Szachowo -Warcabowego w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików w szachach. Zawody rozegrano w miniony weekend w Łazach k. Mielna.

W dwudniowym turnieju mającym rangę mistrzostw makroregionu, a obejmującym swym zasięgiem województwa: zachodniopomorskie i wielkopolskie wystartowało w grupie blisko 60 zawodników z roczników 2005-2003, a wśród nich 10 reprezentantów Kaliskiego Towarzystwa Szachowo – Warcabowego.

Od początki zmagań apetyty były duże, ale też poprzeczka wysoka bo na liście startowej widniało sporo zawodników z wysokimi rankingami ELO, a zatem rywalizacja zapowiadała się ciekawie. Nasi zawodnicy grali ze zmiennym szczęściem, ale przez cały czas kilkoro z nich utrzymywało miejsca w pierwszej dwunastce – premiowanej cennymi punktami we współzawodnictwie sportowym młodzieży. Świetną formę, w grupie chłopców, zaprezentował Oskar Dixa, który prowadził od samego początku turnieju i dominację tę utrzymał do końca. Wprawdzie w ostatnim starciu uległ Kacprowi Tarkowskiemu z klubu AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska, ale komplet punktów zgromadzony w poprzednich sześciu rundach zapewnił mu pierwsze miejsce na podium. Bardzo dobre wyniki odnotowali też: Szymon Skurniak – 6 miejsce ( 5 pkt.), Bartosz Matuszewski – 10 miejsce (4 pkt.) i Miłosz Matłoka – 11 miejsce (4 pkt).

Na wyrazy uznania zasługuje też Weronika Wawrzyniak, nasza jedyna reprezentantka w grupie dziewczynek, która w siedmiu rozegranych partiach zdobyła 5 punktów i w końcowej klasyfikacji zajęła III miejsce na podium.

23 września rozpoczęły się Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów, które są jednocześnie kolejnym etapem w walce o Finał Mistrzostw Polski. Trzymamy kciuki!

  • D9 – Weronika Wawrzyniak, Nelly Grala
  • D11 – Aleksandra Kubasik
  • D13 – Joanna Dixa
  • C9 – Tymon Ochędzan
  • C11 – Oskar Dixa, Dorian Grala, Bartosz Matuszewski, Krzysztof Markiewicz
  • C13 – Filip Janiszewski, Antoni Milewski, Dixa Wiktor
  • C15 – Kacper Zakrocki
  • C17 – Patryk Ziąbek, Jędrzej Adamczewski
Maciej Sroczyński
Wrzesień 24, 2013, 22:59

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy