PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mieszko Krzeszewski (KTS Kalisz) najlepszym juniorem na turnieju w Skalmierzu


mieszko_krzeszewski

Mieszko Krzeszewski z klubu szachowego KTS Kalisz zwyciężył w grupie juniorów podczas I Turnieju Szachowego o Puchar Sołtysa sołectwa Skalmierz Mariana Juszczaka. Gratulujemy!

Relacja i zdjęcia Pawła Olejnika w dalszej części newsa …

Dnia 11.11.2016 r. w Skalmierzu (w gminie Błaszki) na Sali OSP odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Sołtysa sołectwa Skalmierz Mariana Juszczaka, którego celami były:

 • uczczenie 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę,
 • popularyzacja gry w szachy w Skalmierzu i na okolicznych terenach łączących województwa: łódzkie i wielkopolskie,
 • ujawnianie i rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień wśród dorosłych, dzieci i młodzieży.

Rozegranych zostało 7 rund systemem szwajcarskim o czasie gry 15 minut na zawodnika, przy rozgraniczeniu wiekowym do lat 18 (juniorzy) i powyżej 18 lat (seniorzy). Udział wzięło w grupie junior 10 uczestników (9 chłopców i 1 dziewczynka), w grupie senior 12 zawodników (11 mężczyzn i 1 kobieta). Osoby grające w turnieju pochodziły z obszaru od Kalisza po Sieradz. Po zaciętych rozgrywkach wyłonieni zostali zwycięzcy:

w kategorii juniorzy:

– 1 miejsce Mieszko Krzeszewski z Kalisza z 7 punktami (7 zwycięstw),

– 2 miejsce Mańczyk Rafał z Sieradza z 6 punktami (6 zwycięstw, 1 przegrana),

– 3 miejsce Szymański Wiktor z Sieradza z 5 punktami (5 zwycięstw, 2 przegrane),

w kategorii seniorzy:

– 1 miejsce Miller Piotr z Sieradza z 6 punktami (5 zwycięstw, 2 remisy),

– 2 miejsce Miętkiewicz Andrzej z Sieradza (5 zwycięstw, 1 remis, 1 przegrana)

– 3 miejsce Paweł Olejnik ze Skalmierza (5 zwycięstw, 1 remis, 1 przegrana).

Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w turnieju, ponadto każdy z juniorów otrzymał słodką niespodziankę oraz kolejne słodkie upominki trafiły do żeńskich uczestniczek turnieju, który zajęły lokaty tuż za podium (juniorzy 4 miejsce Natalia Wasielewska z Radliczyc z 4 punktami (4 zwycięstwa, 3 przegrane) , seniorzy 5 miejsce Natalia Kubczak z Radliczyc z 4 punktami (4 zwycięstwa, 3 przegrane), ponadto dla najmłodszych uczestników trafiły zestawy puzzli: dla dziewczynek dla Natalii Wasielewskiej i dla chłopców dla Mikołaja Druciarka ze Skalmierza (10 miejsce z 1 punktem (2 remisy) jako 6 latka (był jeszcze jeden 6 latek Jasio Olejnik również ze Skalmierza (8 miejsce z 1,5 punktami (1 zwycięstwo i 1 remis). W czasie wolnym od gry uczestnicy i osoby z widowni mogły poczęstować się ciepłą herbatą lub kawą oraz posilić słodyczami. Duchowej uczty dostarczyła Pani Zofia Ząbecka, której kilkadziesiąt prac artystycznych, w postaci obrazów, zostało wystawionych i wywieszonych na terenie całej Sali OSP. Za nagrody i dary zostały złożone podziękowania dla darczyńców:

 • Autoryzowany Doradca Biznesowy Play Klaudia Michalak,
 • PSB „Mrówka” Błaszki Przemysław Stępień,
 • ZPS Skalmierz Józef Gaczyński,
 • ELDOM Błaszki Zdzisław Woźniak,
 • Willa Feniks Lubanów,
 • ZYK Błaszki Barbara Noweta,
 • Szkoła szachowa SzachMistrz Maciej Sroczyński,
 • OSP Skalmierz.

Opiekę medialną sprawowała gazeta Dziennik Łódzki Nad Wartą.

Organizator Pan Marian Juszczak zaprosił wszystkich na kolejną edycję turnieju za rok.

Maciej Sroczyński
Listopad 14, 2016, 11:38

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy