PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

PRIMA APRILIS! Mistrz FIDE Dawid Janaszak z Ostrowa Wielkopolskiego zremisował w 2Bundeslidze z Magnusem Carlsenem!


SAMSUNG

Oczywiście publikowany news 1 kwietnia był prima aprilisowym żartem. Dawid Janaszak faktycznie zremisował, jednak nie z mistrzem świata Magnusem Carlsenem, a z niemieckim zawodnikiem Malte Colpe. Mimo, że zawodnicy są do siebie trochę podobni, a mają nawet te same inicjały „MC” to zupełnie różne osoby. Parę osób dało się wkręcić :)

—————————————————————————–

Ogromne zamieszanie towarzyszyło naszemu ostatniemu meczowi w 2Bundeslidze szachowej. Nasz klub SV Gluck auf Rudersdorf podejmował u siebie Hamburger SK II. Nikt nie spodziewał się, że na przeciwko naszego zawodnika Dawida Janaszaka zasiądzie sam mistrz świata Magnus Carlsen! Przygotowywaliśmy się na zupełnie innego przeciwnika. Musieliśmy skorzystać z takiej okazji i wręczyliśmy mistrzowi świata mały podarunek. Wielki mistrz tego dnia nie był jednak w formie, bo już w 12 ruchu zgodził się na remis. Dziwić może tak spokojne podejście to tej partii mimo ogromnej różnicy rankingowej. Być może było to taktyczne zagranie dla drużyny, ponieważ jak pokazały pozostałe partie przegraliśmy w tym spotkaniu bardzo wyraźnie Rudersdorf 3-5 Hamburg. Cenny superarcymistrzowski skalp Dawida Janaszaka! na co dzień reprezentującego OTSz Ostrów Wlkp.

 

Więcej zdjęć w dalszej części newsa …

SAMSUNG

Mimo remisu mistrz świata tryskał humorem

SAMSUNG

Sala gry Gluck auf Rudersdorf

SAMSUNG

Naszej drużynie nie pomogło zwycięstwo GM Wojciecha Morandy na pierwszej szachownicy

SAMSUNG

Marcin Steczek solidna pozycja przy szachownicy jak i na szachownicy

SAMSUNG

Oskar Włodarczyk nie przedłużył swojej remisowej serii i musiał uznać wyższość rywala.

Maciej Sroczyński
Marzec 29, 2017, 23:59

Jedna odpowiedź do “PRIMA APRILIS! Mistrz FIDE Dawid Janaszak z Ostrowa Wielkopolskiego zremisował w 2Bundeslidze z Magnusem Carlsenem!”

  1. Damian napisał(a):

    Hehe ja się nabrałem :) Chociaż ciągle się zastanawiałem co by robił Carlsen w 2 Bundeslidze… zagrałby gościnnie czy jak. Jednak pomysł wyśmienity :D

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy