PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Europy w Legnicy

Rozpoczęły się XVI Mistrzostwa Europy w szachach klasycznych. Turniej rozgrywany jest w Legnicy i można powiedzieć, że będzie to prawdziwy maraton szachowy, gdyż potrwa aż do 17 maja. Nie było jeszcze tak silnego turnieju szachowego w Polsce. Na listach startowych mamy 286 zawodników. Wystartowało 143 arcymistrzów, 5 arcymistrzyń, 63 mistrzów międzynarodowych i 3 mistrzynie międzynarodowe. 12 zawodników posiada  ranking 2700 lub wyższy. Gra również cała czołówka polskich zawodników z Radosławem Wojtaszkiem na czele. Pierwszy numer startowy posiada Dmitry Jakovenko (Rosja, 2731 ELO). Ranking to nie wszystko, pokazał 15 letni Jan Krzysztof Duda, który właśnie z Jakovenko zremisował w pierwszej rundzie. Moim faworytem tradycyjnie Wojtek Moranda. Trzymam kciuki!

Maciej Sroczyński
Maj 6, 2013, 12:50

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy