PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Europy w szachach – Batumi (Gruzja)

Już w piątek wylot Szymona Skurniaka oraz Tymona Ochędzana na najważniejsze szachowe wydarzenie w ich życiu. Kaliscy zawodnicy zagrają w Mistrzostwach Europy w szachach do lat 10. Zawody odbędą się w Batumi w Gruzji nad Morzem Czarnym.

Start w zawodach potwierdziło blisko 1000 zawodników z 45 europejskich krajów. Zagra 35 Polaków, których wspierać będzie liczne grono rodziców i trenerów. W grupie Szymona i Tymona zapisanych jest 120 zawodników.

Ciężko oceniać szansę naszych zawodników, dalekie miejsca na liście startowej nic nie wskazują, w końcu rankingi nie grają.  Z pewnością przy grze na 100% sprawią wiele sensacji. W ostatnim okresie kaliscy szachiści mieli solidne sprawdziany turniejowe na zawodach we Warszawie, Kaliszu i Gołuchowie, gdzie pokazali się z dobrej strony. Jedno jest pewne powalczymy tak jak na Mistrzostwach Polski w Jastrzębiej Górze. Trzymajcie kciuki :)

Na stronie mistrzostw znajduje się link do transmisji na żywo. Warto pamiętać, że do aktualnego czasu w Gruzji trzeba dodać dwie godziny.

 

Maciej Sroczyński
Październik 15, 2014, 23:27

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy