PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i błyskawicznych

Anton Korobov z Ukrainy wygrał Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych. Richard Raport z Węgier zwyciężył w Mistrzostwach Europy w szachach szybkich. W blitzu startowało 432 zawodników, w szachach szybkich aż 737 zawodników. Turniej rozegrano w Pałacu Kultury we Warszawie, startowali zawodnicy z 29 federacji. W przyszłym roku zawody odbędą się w terminie 19-21 grudnia i zostały przeniesione do Wrocławia.

W Mistrzostwach Europy wystąpił również zawodnik KTS Kalisz – Jędrzej Adamczewski. W blitzu zdobył 10,5 (z 22 partii) i zajął 239 miejsce. Zdecydowanie lepiej poszło Jędrzejowi w szachach szybkich. Wynik 6,5 z 11 uplasował kaliszanina na 176 miejscu.

Maciej Sroczyński
Grudzień 18, 2013, 11:36

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy