PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Europy w szachach szybkich. Zwycięża Polak Jan Krzysztof Duda!

Jan Krzysztof Duda został mistrzem Europy w szachach szybkich, które zakończyły się dziś we Wrocławiu. Zadecydowała ostatnia runda, w której spotkali się liderujący po 10 rundach Andrei Volotikin (Ukraina) oraz Grzegorz Gajewski. Remis liderów wykorzystał Duda, pokonał Davida Navarę (Czechy) Mistrza Europy w szachach błyskawicznych i lepszą punktacją dodatkową wywalczył złoty medal. Dzień wcześniej 16 letni polski arcymistrz wywalczył srebro w blitzu. Najlepszy polski szachista Radosław Wojtaszek zajął 5 miejsce.

Najlepsze zmiany rankingowe z kaliskich szachistów uzyskali bracia Adamczewscy: Maciej (+3.44) i Jędrzej (+1.44). Startowało 748 zawodników z 32 krajów.

Wyniki zawodników KTS Kalisz:

Maciej Sroczyński
Grudzień 21, 2014, 22:37

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy