PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Kalisza do lat 7 w szachach już w najbliższą niedzielę!

Droga do szachowego mistrzostwa - Przód

12 czerwca rozegrane zostaną Mistrzostwa Kalisza do lat 7 w szachach. Swoją obecność na sali gry należy potwierdzić do godziny 9.30 (ul. Łódzka 196). O godzinie 10.00 rozpoczną się zawody. Proszę parkować auta blisko wejścia do klubu szachowego, żeby nie zastawiać miejsc parkingowych przy sklepie.

Informacje dla zawodników i rodziców:

  • Pierwszy nieprawidłowy (i zgłoszony przez przeciwnika!) ruch przegrywa partię.
  • Partię można wygrać również dając szacha-mata oraz przez koniec czasu u przeciwnika,
  • Dziewczynki i chłopcy grają w osobnych grupach,
  • Turniej dla dzieci ur. w 2009 roku lub młodszych,
  • System szwajcarski na dystansie 5 rund, 2×10 minut na zawodnika (każdy gra 5 pojedynków, nikt nie odpada)
  • Każdy bez względu na wynik sportowy zostanie nagrodzony dyplomem, medalem i nagrodą rzeczową.
  • Najlepsze 8 dziewczynek i 8 chłopców otrzymają puchary.
  • Zgłoszenia: do 2 czerwca 2017r., lista startowa została zamknięta!
Maciej Sroczyński
Czerwiec 10, 2016, 19:06

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy