PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Kalisza Juniorów i Młodzików w szachach klasycznych


mkalisza_szachy2015

12-13 września w Szkole Podstawowej i Gimnazjum Sióstr Nazaretanek w Kaliszu rozegrane zostały Mistrzostwa Kalisza w szachach klasycznych. Dla juniorów KTS Kalisz był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Międzywojewódzkimi Młodzików i Juniorów…

Wystartowało 61 zawodników m.in.: z Poznania, Łodzi, Bełchatowa, Wielunia, Pleszewa i oczywiście Kalisza. Zawody rozegrane zostały tempem 60 minut na zawodnika, 7 rund systemem szwajcarskim. Zagrało 47 młodzików i 14 juniorów.

Klasyfikacje medalową zdominowali szachiści KTS Kalisz, którzy zdobyli 8 z 12 miejsc na podium. Warty podkreślenia jest fakt, że wszyscy nasi medaliści to członkowie z kadry Młodzika i Juniora KTS Kalisz.

DSC05444 DSC05461

Najlepsi młodzicy
1. Paweł Jędraszek (KTS Kalisz)
2. Bartłomiej Błaźniak (LKS Stomil Bełchatów)
3. Krzysztof Jarczewski (KTS Kalisz)

1. Ewa Barwińska (KTS Kalisz)
2. Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)
3. Anna Miranowska (AZS Poznań)

DSC05504

Najlepsi juniorzy
1. Szymon Skurniak (KTS Kalisz)
2. Oskar Dixa (KTS Kalisz)
3. Tymon Ochędzan (KTS Kalisz)

1. Natalia Guzik (UKS Piątka Wieluń)
2. Anna Roszkiewicz (UMKS Na Pięterku Poznań)
3. Weronika Wawrzyniak (KTS Kalisz)

 

Mistrzostwa Kalisza dofinansowane były ze środków budżetowych Miasta Kalisza na 2015 rok. Zawody otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Sióstr Nazaretanek w Kalisz – Siostra Alma Alicja Pachuta. W Nazarecie mieliśmy zapewnione komfortowe warunki gry, przestronna sala gry oraz zaplecze dla rodziców. Na dzieci i rodziców czekał słodki poczęstunek, kawa, herbata oraz wody mineralne. Na ceremonii zakończenia zawodów obecny był Artur Kijewski – wiceprezydent Kalisza. Artur Kijewski wręczył wszystkim zawodnikom dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Oprócz tego najlepszych trzech zawodników z każdej z grup otrzymało puchary. Pan Artur w rozmowie z zarządem KTS Kalisz podkreślał jak bardzo, szachy są ważne w szkole i życiu dzieci.

Składam serdeczne podziękowania całemu zarządowi KTS Kalisz, za pomoc w organizacji zawodów. Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam przy organizacji sali przed i po zawodach.

Maciej Sroczyński
Wrzesień 13, 2015, 19:47

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy