PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Kalisza Młodzików i Juniorów – wyniki końcowe

Dwudniowe Mistrzostwa Kalisza Młodzików i Juniorów zgromadziły blisko 60 zawodników. Formą wielu szachistów była wyjątkowo wakacyjna, ponieważ był to pierwszy klasyczny turniej po wakacjach. Przed zbliżającymi się Mistrzostwami Międzywojewódzkimi był to doskonały trening szachowy. Zawody rozegrane zostały w dwóch grupach, z osobną klasyfikacją dla chłopców i dziewczynek. Organizatorem zawodów była Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz oraz klub szachowy KTS Kalisz.

Mistrzami Kalisza zostali: Szymon Skurniak,  Maciej Adamczewski (oboje KTS Kalisz), Michalina Matyjasek i Natalia Guzik (obie UKS Piątka Wieluń)

Młodzicy
1. Szymon Skurniak (KTS Kalisz)
2. Kukorowski Wojciech (LKS Chrobry Gniezno)
3. Słonina Adam (UKS Piątka Wieluń)
4. Piotr Franc (UMKS Na Pieterku Poznań)
5. Łąkowski Filip (UKS Goniec Kostrzyn Wlkp.)
6. Jakub Zachara (KTS Kalisz)

1. Michalina Matyjasek (UKS Piątka Wieluń)
2. Weronika Wawrzyniak (KTS Kalisz)
3. Klara Nowaczyk (UKS Dziewiątka Sieradz)
4. Barwińska Ewa (KTS Kalisz)
5. Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)
6. Marta Radlicka (KTS Kalisz)

Juniorzy

1. Maciej Adamczewski (KTS Kalisz)
2. Kukorowski Jan (LKS Chrobry Gniezno)
3. Dorian Grala (KSz Orły Pleszew)
4. Paweł Piekielny (KTS Kalisz)
5. Maciej Piotrowski (KTS Kalisz)
6. Oskar Dixa (KTS Kalisz)

1. Natalia Guzik (UKS Piątka Wieluń)
2. Adrianna Jędras (OTSz Ostrów Wlkp.)
3. Zuzanna Bakalarczyk (UKS Piątka Wieluń)

Maciej Sroczyński
Wrzesień 7, 2014, 20:38

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy