PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Kalisza Szkół w szachach – wyniki

W dniu dzisiejszym rozegraliśmy Mistrzostwa Kalisza Szkół w szachach. Zawody odbyły się w czterech grupach:

Zwycięzcami okazali się:

Szkoły Podstawowe:
1. Michał Grzegorski (SP 14 Kalisz)
2. Tymon Ochędzan (SP 17 Kalisz)
3. Filip Rosiński (SP 9 Kalisz)

1. Aleksandra Kubasik (SP 14 Kalisz)
2. Weronika Wawrzyniak (Sp 17 Kalisz)
3. Aleksandra  Tarczyńska (SP 9 Kalisz)

Gimnazjum
1. Maciej Adamczewski (Gimnazjum Sióstr Nazaretanek Kalisz)
2. Bartosz Przybył (Gimnazjum nr 9 Kalisz)
3. Maciej Piotrowski (Gimnazjum nr 1 Kalisz)

1. Ania Sokołowska (Gimnazjum nr 9 Kalisz)
2. Zuzanna Marucha (Gimnazjum nr 1 Kalisz)
3. Anna Kranc (Gimnazjum nr 1 Kalisz)

Szkoły Ponadgimnazjalne
1. Jędrzej Adamczewski (III LO Kalisz)
2. Piotr Majas (IV LO Kalisz)
3. Tomasz Bażant (III LO Kalisz)

1. Daria Bieniek (II LO Kalisz)
2. Ada Garczyńska (III LO Kalisz)

Startowało 83 szachistów. Zawody miały charakter indywidualny, ale prowadzono również klasyfikacje drużynową. Do finału wojewódzkiego przeszły następujące szkoły:

  • SP 17 Kalisz oraz SP 14 Kalisz
  • Gimnazjum nr 9 oraz Gimnazjum nr 1 Kalisz
  • III LO Kalisz oraz II Kalisz

Życzymy powodzenia w kolejnym etapie. Organizatorem Mistrzostw Kalisza w szachach był Szkolny Związek Sportowy. Obsługą sędziowską sprawowała Szkoła szachowa SzachMistrz: Malwina Olenderek, Adam Wojcieszak (sędziowie rundowi) oraz Maciej Sroczyński (sędzia główny). Dziękuję również rodzicom zawodników z KTS Kalisz za pomoc w organizacji zawodów.

Maciej Sroczyński
Grudzień 21, 2013, 16:35

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy