PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów i Młodzików w Łazach – potwierdzenie udziału

We wrześniu rozegrane zostaną Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów i Młodzików.

Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików to turniej dwudniowy dla zawodników urodzonych w 2003, 2004, 2005 roku. Startować mogą zawodnicy  z Wielkopolski i Zachodnio-Pomorskiego mający przynależność klubową oraz licencję szachową. W poniższym zestawieniu zawodnicy mający prawo gry w MMM. Kolorem czerwonym zawodnicy, którzy nie mają licencji.

Po zakończeniu Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików (21-22 września) zaczynają się od razu mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików (23-29 września). Należy mieć to na uwadze planując urlopy lub zwolnienia w szkole.

Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów to kolejny etap eliminacji do Mistrzostw Polski, o miejsca premiowane awansem zagrają szachiści z Wielkopolski i Zachodnio-Pomorskiego. Wcześniejszy etap były to Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w Żerkowie. WZSzach dopuścił do Mistrzostw Międzywojewódzkich zawodników rezerwowych z KTS-W Kalisz: Filipa Matłokę, Bartosza Matuszewskiego oraz Wiktora Dixa.

Zawodnicy KTS-W Kalisz potwierdzenie gotowości gry w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Juniorów oraz Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików składają u Adama Wojcieszaka lub Macieja Sroczyńskiego. Należy zaznaczyć czy dziecko pojedzie wraz z rodzicem czy opiekunem klubowym.

Czynimy starania, aby zakwaterować zawodników KTS-W Kalisz w innym ośrodku niż proponowany przez organizatora. Zmniejszyłoby to koszty zakwaterowania i wyżywienia.

Maciej Sroczyński
Sierpień 19, 2013, 19:25

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy