Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów i Młodzików w szachach

Nie zostały opublikowane jeszcze oficjalne komunikaty organizacyjne, ale wiemy już, że Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów odbędą się w terminie 19-26 września w Żerkowie. W zawodach mogą wziąć udział jedynie zawodnicy, którzy uzyskali awans z etapu wojewódzkiego.
Zawodnicy KTS Kalisz, którzy mają prawo gry:

 • Ewa Barwińska
 • Zuzanna Jędrzejewska
 • Karol Wawrzyniak
 • Filip Rosiński
 • Krzysztof Jarczewski
 • Paweł Jędraszek
 • Oskar Dixa
 • Paweł Piekielny
 • Michał Grzegorski
 • Wiktor Dixa
 • Weronika Wawrzyniak

Awanse do finałów zapewnili już sobie Szymon Skurniak oraz Tymon Ochędzan

Mistrzostwa Międzywojewódzkie odbędą się w terminie 11-12 listopada 2014, najprawdopodobniej w Gołuchowie. Prawo gry mają zawodnicy z roczników 2004-2005-2006.

Maciej Sroczyński
Sierpień 8, 2014, 21:01

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy