PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w szachach szybkich i błyskawicznych

mistrzostwa_ostrowa_wlkp.

W Mistrzostwach Ostrowa Wielkopolskiego w szachach szybkich i błyskawicznych grali reprezentanci KTS Kalisz …

Mistrzem Ostrowa Wielkopolskiego w szachach szybkich został Kacper Tomaszewski (MKSz Rybnik), przed Marcinem Steczkiem (TS-R Hetman Konin) oraz Maciejem Chmielarzem (OTSz Ostrów Wielkopolski). Siódme miejsce zajął Patryk Ziąbek (KTS Kalisz), a ósmy był Tymon Ochędzan (KTS Kalisz) – jednocześnie najlepszy junior do lat 10. Osiemnasty był Robert Ochędzan (KTS Kalisz).

W szachach błyskawicznych najlepszym był Marcin Steczek (TS-R Hetman Konin), drugi był Patryk Ziąbek (KTS Kalisz), a trzeci Piotr Dudziński (OTSz Ostrów Wlkp.).  Najlepszą juniorką do lat 14 została Weronika Wawrzyniak (KTS Kalisz), a najlepszym juniorem do lat 10 – Karol Wawrzyniak (KTS Kalisz)

Maciej Sroczyński
Kwiecień 28, 2015, 20:17

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy