PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Polski do lat 10 – Szczyrk 2013

Troje zawodników KTS-W Kalisz: Dorian Grala, Aleksandra Kubasik oraz Szymon Skurniak rozpoczyna walkę w Mistrzostwach Polski do lat 10. Zawody odbywać się będą w Szczyrku i potrwają do 11 marca. Dotarcie do tego etapu rozgrywek wiązało się z przejściem trzech eliminacji: w strefie Południowej Wielkopolski, później Mistrzostwa Wielkopolski i decydujące Mistrzostwa Międzywojewódzkie.

Finałowa obsada zawodów jest bardzo mocna, przyjechali wszyscy najlepsi zawodnicy w Polsce do lat 10. Nobilitująca jest nagroda w Mistrzostwach Polski, za pierwsze miejsce awans do Mistrzostw Świata, za drugie awans do Mistrzostw Europy.

Faworytem w grupie chłopców z pewnością jest Paweł Teclaf (KKS Ormuzd Kartuzy), natomiast w grupie dziewczynek Zofia Szulc (UMKSz Jaćwież Suwałki) i Magdalena Harazińska (KMKSz Victoria Kielce). Mistrzostwa Polski rządzą się jednak swoimi prawami i nieraz obserwowałem bardzo zaskakujące wyniki. My mamy swoich faworytów: kibicujemy  Oli, Dorianowi oraz Szymonowi, życząc samych udanych partii!

Zawodnikami opiekować się będą rodzice i dziadkowie. Wyjazd zawodników i trenera został sfinansowany z budżetu miasta Kalisza na rok 2013.

Maciej Sroczyński
Marzec 3, 2013, 20:54

Jedna odpowiedź do “Mistrzostwa Polski do lat 10 – Szczyrk 2013”

  1. Karina Zachara pisze:

    Trzymam kciuki dzieciaki!!!

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy