PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Polski do lat 16-18, Solina, 16-24 marzec


 • Strona Mistrzostw Polski do lat 16-18
 • Chłopcy do lat 16 (Jędrzej, Kacper, Wiktor)
 • Chłopcy do lat 18
 • Dziewczęta do lat 16
 • Dziewczęta do lat 18Przed nami kolejne Mistrzostwa Polski, tym razem w kategorii wiekowej 16-18 lat. KTS-W Kalisz reprezentować będzie Jędrzej Adamczewski. Pod moją opieką będą również Kacper Tomaszewski (JKSz-W Jarocin) oraz Wiktor Kwiatkowski (UKS Kościelec). Czeka nas długa podróż, bowiem turniej odbywać się będzie w Solinie (województwo podkarpackie, ponad 500 km od Kalisza). Proszę trzymać kciuki!

  W związku z moim wyjazdem informuję, że zajęcia Szkoły szachowej SzachMistrz (środa) oraz zajęcia klubowe (piątek) odbywać się będą zgodnie z harmonogramem. Ważna informacja dla zawodników naszych drużyn, klubowych (patrz! drużyny KTS-W II, III, IV, V Kalisz oraz KTS-W VI Kalisz ) w dniu 23 marca godz 17.00-18.30, zawodnicy zaawansowani 17.00-20.00 odbędzie się spotkanie przygotowawcze do II zjazdu III oraz IV ligi juniorów. Obecność członków drużyn obowiązkowa!

 • Jednocześnie informuję, że zajęcia klubowe 19 i 26 marca (poniedziałki) są odwołane.

  Z szachowym pozdrowieniem
  Maciej Sroczyński

Maciej Sroczyński
Marzec 15, 2012, 13:56

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy