PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Polski do lat 16-18 w Jastrzębiej Górze zakończone.

Zawodnicy KTS Kalisz zakończyli udział w Mistrzostwach Polski w szachach do lat 16-18. Zajęli miejsca w środku tabeli. Anna Sokołowska (5/9) – 24 miejsce. Maciej Adamczewski (4,5/9) – 22 miejsce i Patryk Ziąbek (4/9) – 33 miejsce. Zdobyliśmy tym samym 4 punkty do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży (Ania i Maciek po 2 pkt). Opiekun na zawodach był Adam Wojcieszak. Wyjazd finansowany był ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2014 rok.

Nikomu z Wielkopolski nie udało się zdobyć medalu. Najbliższej był Mikołaj Tomczak z Wieniawy Leszno, który zajął 4 miejsce. Miejsca Wielkopolan można zobaczyć na stronie WZSzach.

Mistrzami Polski zostali: Aleksandra Dadełło (KSz Polonia Wrocław), Angelika Dziodzio (MKSz Rybnik), Radosław Gajek (UKS Rotmistrz Grudziądz), Grzegorz Nasuta (MUKS Skoczek 45 Białystok),

 

 

Maciej Sroczyński
Marzec 30, 2014, 21:15

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy