PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Polski do lat 16-18 zakończone. Paweł z awansem do MP 2019!

W Jastrzębiej Górze zakończyły się Mistrzostwa Polski do lat 16-18. Z powodzeniem startowali szachiści KTS Kalisz …

Transmisja

KTS Kalisz reprezentowali: Oskar Dixa (C16), Paweł Piekielny (C16) oraz Filip Janiszewski (C18). Udział naszych szachistów w finałach MP dofinansowany był ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2018 rok.

Szachiści KTS Kalisz zagrali wiele ciekawych partii ogrywając wyżej notowanych rywali. Gratulacje dla wszystkich zawodników za ambitną postawę.

Rewelacyjne zawody rozegrał debiutant na Mistrzostwach Polski – Paweł Piekielny, który do ostatniej rundy walczył o pierwszą dziesiątką grupy C16. Paweł ostatecznie zajął wysokie 15 miejsce. Zyskał na rankingu ponad 100 punktów rankingowych i dzięki dobrej postawie awansował z IV miejsca rocznika 2003 do przyszłorocznych Mistrzostw Polski 2019.

 

 

Bardzo ciekawe boje toczył w grupie 18-latków Filip Janiszewski, który ostatecznie zajął właśnie 18 miejsce. Szkoda przegranych w 6 i 8 rundzie mistrzostw, bo wynik mógłby być jeszcze lepszy. Filip z wynikiem 4,5/9 zyskał blisko 80 punktów rankingowych.

 

Na 25 pozycji zakończył rywalizacje w C16  Oskar Dixa. Oskar zyskał 40 punktów rankingowych.

 

Już za miesiąc w długi weekend majowych do rywalizacji przystąpią szachiści z grup 12-14. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozegrana zostanie tym razem na terenie Wielkopolski. W Sypniewie KTS Kalisz reprezentować będą: Ewa Barwińska, Zuzanna Jędrzejewska, Weronika Wawrzyniak, Diana Franek, Paweł Jędraszek, Karol Wawrzyniak, Szymon Skurniak, Tymon Ochędzan.

Maciej Sroczyński
Marzec 19, 2018, 09:57

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy