PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16-18 – Szczyrk 2013

 

Jeszcze dobrze kurz bitewny nie opadł po Mistrzostwach Polski Młodzików w Szczyrku, a do gry w tym samym miejscu przygotowują się juniorzy w Mistrzostwach Polski do lat 16-18. Turniej potrwa od 17 do 24 marca. KTS-W Kalisz reprezentować będą Jędrzej Adamczewski i Anna Sokołowska. Opiekę merytoryczną sprawował będzie Maciej Sroczyński.

Nasi zawodnicy do faworytów nie należą i zajmują dalsze miejsca na listach startowych. Powalczymy jednak o jak najlepszy wynik. Patrząc na zestawienia zawodników rzuca się w oczy brak Kamila Draguna, który odpuścił krajowe mistrzostwa juniorów, aby lepiej przygotować do Finałów Mistrzostw Polski Seniorów. W grupie D16 pierwsza na listach jest Ewa Harazińska (KMKSz Victoria Kielce), która zapewne chce pójść w ślady swojej młodszej siostry Magdaleny, która wygrała tegoroczne Mistrzostwa Młodzików. Z Wielkopolski największe medalowe szansy wszyscy upatrują w Janie Musiałkiewiczu (UMKS Na Pięterku Poznań).

 

Maciej Sroczyński
Marzec 12, 2013, 16:14

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy