PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Polski Leśników w szachach – Gołuchów 2012


W najbliższy piątek rozpocznie się pierwsza runda Międzynarodowych Mistrzostw Polski Leśników w szachach. Turniej rozegrany zostanie w malowniczym Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Zapisanych jest 63 zawodników z Polski i Węgier. Tytułu mistrzowskiego z 2011 roku broni Tadeusz Walczak z Żołędowa. Faworytami będą również Dariusz Rymaszewski (2192 ELO – Lwówek Śląski) oraz Nandor Papp (2141 ELO – Węgry). My oczywiście liczymy na sukces Macieja i Jędrzeja Adamczewskich z naszego klubu (mogą grać jako synowie pracownika OKL-u, ponieważ otrzymali zgodę na grę od Przewodniczącego Związku).

 • Strona Mistrzostw Polski Leśników 2012
 • Lista startowa

  Zapraszamy wszystkich miłośników szachów do odwiedzania sali turniejowej. Grać będziemy w budynku edukacyjno-hotelowym, zwanym „czwórką”. Organizatorzy przygotowali również ciekawą atrakcję dla uczestników i kibiców mistrzostw. W dniach 2 marca – 10 maja 2012 na terenie Ośrodka (budynek Powozowni) będzie można zwiedzać wystawę „Szachy w średniowieczu, średniowiecze w szachach. Otwarcie wystawy 2 marca o godzinie 13.15. Na czas trwania mistrzostw (2-4 marca 2012) wystawę można oglądać bez opłat. Kierownikiem XX Jubileuszowych Mistrzostw Polski Leśników w szachach jest Pan Jerzy Adamczewski – pracownik Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Obsługę sędziowską oraz sprzęt szachowy zapewnia Szkoła szachowa SzachMistrz.

 • Maciej Sroczyński
  Luty 29, 2012, 20:18

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy