PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Polski Leśników w szachach – po 1 dniu


 • Strona Mistrzostw Polski Leśników 2012
 • Wyniki końcowe – po 1 dniu zawodów

  Rewelacyjnie spisuje się 13 letni Maciej Adamczewski (KTSz-W Kalisz, reprezentujący na turnieju OKL Gołuchów) w Mistrzostwach Polski Leśników 2012. Maciej samodzielnie prowadzi (4,5/5), pokonując m.in Dariusza Rymaszewskiego (K 2192), Tomasza Krystofiaka (I++, 2094) i remisując z Węgrem Jozsefem Nemethem (2052). Równie dobrze gra jego 16-letni brat Jędrek Adamczewski, który ma 4/5. W dniu jutrzejszym 6 runda i pojedynek Maćka z … Jędrkiem. Warto podkreślić, że w turnieju gra tylko troje juniorów (w tym nasi reprezentanci), reszta zawodników to seniorzy. Ciekawostką jest fakt, że Maciek jest najmłodszym uczestnikiem mistrzostw.

  Niestety z powodów technicznych, nie mogę zaaktualizować wyników na serwerze. Uczynię to dopiero około godziny 23.00 po powrocie do Kalisza, ponieważ już niedługo zaczynamy turniej błyskawiczny.

 • Maciej Sroczyński
  Marzec 2, 2012, 20:19

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy