PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Polski Młodzików Szczyrk 2013

Mistrzostwa Polski Młodzików wchodzą w decydują fazę. Dzieci rozegrały w Szczyrku już 7 rund, do końca pozostały ostatnie dwie. Po czarnym czwartku, kiedy to nasi zawodnicy uzbierali jedynie punkcik z sześciu partii, nie ma śladu. W kolejnych dwóch rundach Dorian Grala zdobył 2/2, a Aleksandra Kubasik i Szymon Skurniak 1,5/2. Jutro trudne pojedynki kalisko-opolskie. Dorian i Szymon spotkają z zawodnikami UKS Rodło Opole – Oskarem Ogłazą i Kamilem Stankiewiczem.

Aktualnie Dorian ma 4/7, Szymon 3,5/7, a Ola 3/7. Wielkopolanie zajmują miejsca w środku stawki. Tabelę postępów zawodników z Wielkopolski można śledzić na stronie WZSzach. Szkoda Marty Tomczak (MMKS Wieniawa Leszna), która w trzech ostatnich partiach zdobyła tylko jeden remis i z pierwszego miejsca spadła na jedenaste.

Zgodnie z przewidywaniami w grupie chłopców z kompletem punktów prowadzi Paweł Teclaf (KKS Ormund Kartuzy). Warto przypomnieć sobie reportaż o Pawełku (na zdjęciu), który został nagrany jakiś czas temu przez lokalną telewizję.

W grupie dziewczynek po 7 rundach mamy dwie liderki, które spotkają się w jutrzejszym pojedynku. Zofia Szulc (UMKSz Jaćwieź Suwałki) zagra białym kolorem z Magdaleną Harazińską (KMKSz Victoria Kielce).

Partie można śledzić od godziny 9.00. Na transmisji ponownie zobaczymy Doriana Gralę.

Maciej Sroczyński
Marzec 9, 2013, 16:35

2 odpowiedzi na “Mistrzostwa Polski Młodzików Szczyrk 2013”

  1. Tomasz Bażant napisał(a):

    Szacun wielki, ale materiał zrobiony tak, jakby na końcu chłopak miał zginąć . Trzymający w napięciu głos Pani redaktor, muzyka i forma ogółem mnie rozwalają.Jak wychodzi z domu do szkoły to wygląda, jakby szedł na wojnę i miał nigdy nie wrócić.

    • Maciej Sroczyński napisał(a):

      Tomek, uważam że materiał zrobiony bardzo rzetelnie, jeden z lepszych jakie widziałem. Z tą dramaturgią to przesadzasz. Dla mnie świetny fragment to rewelacyjny komentarz Pana Borowicza od 10:35 do 11:18 …

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy