PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Polski Młodzików zakończone

  

W Szczyrku zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. W tym roku grupa młodzików miała oddzielne mistrzostwa, a nie jak kiedyś to bywało razem z 12 latkami. Kolejnym krokiem PZSzachu podkreślającym większe znaczenie grupy do lat 10 są zmiany jakie dokonano w sporcie młodzieżowym. Od 2013 roku z makroregionów do Finału Mistrzostw Polski awansuje 6 zawodników, a nie jak do tej pory bywało tylko 5.  Logiczna decyzja, bowiem najwięcej szachowych zapaleńców jest właśnie w najmłodszych grupach. Czy podniesie to poziom sportowy zawodów?, to już temat na osobną dyskusję.

Wracając do Szczyrku to zawodnicy KTS-W Kalisz plasowali się w środku tabel. Dorian Grala zajął 30  miejsce (4,5/9), Szymon Skurniak – 31 miejsce (4,5/9), Aleksandra Kubasik – 35 miejsce (4/9). Turniej pokazał jak ciężko się jest przebić w krajowych mistrzostwach. Szkoda straconych szans i nie wykorzystanych sytuacji. Z  perspektywy widza śledzącego turniej przez Internet, mogę stwierdzić, że Ci co nie podstawiali figur i pionków zajmowali wysokie miejsca.

Udział w mistrzostwach to ważne wydarzenie dla zawodników. Pamiętam jak sam pierwszy raz grałem w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów  i często strach paraliżował przed wykonywaniem odważnych ruchów. Dlatego tak często mówi się, że „zwycięstwo zaczyna się w głowie” i bardzo ciężko jest się przełamać kiedy w turnieju nie idzie. Uważam jednak, że każda mała porażka jest zalążkiem wielkiego sukcesu. Od wielu lat jedna kwestia jest jednak niezmienna, zwycięstwa nie przychodzą tak po prostu, trzeba na nie zapracować. „Trening czyni mistrza’, może to przysłowiowy frazes, ale za to w praktyce bardzo skuteczny.

Mistrzem Polski został Paweł Teclaf (KKS Ormund Kartuzy – 9/9!  turniejowe zwycięstwo z kompletem punktów). Wśród dziewczynek triumfowała Magdalena Harazaińska (KMKSz Victoria Kielce)

Wielkopolanie nie błysnęli i zajęli odległe miejsca. Żaden spośród 9 startujących, nie zajął miejsca w pierwszej dwudziestce.

Maciej Sroczyński
Marzec 11, 2013, 15:40

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy