PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Polski w szachach do lat 10 zakończone


 • Strona MP 10 – Poronin 2012
 • Grupa Chłopców (gra Oskar Dixa)
 • Grupa Dziewczynek

  Dziś w Poroninie zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w szachach do lat 10. Udział wzięli najlepsi zawodnicy w Polsce z roczników 2002-2003. Chłopcy (57 startujących) i dziewczęta (58 startujących) rywalizowali w oddzielnych grupach. Mistrzostwa Polski były też przepustką do tegorocznych Mistrzostw Świata i Europy, na które pojadą Mistrz i v-ce Mistrz Polski. 5 najlepszych chłopców i dziewczynek z poszczególnych roczników zapewniło sobie start w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski.

  Mistrzem Polski został Jakub Kosakowski (MKSz-MDK Białystok). Rewelacją mistrzostw był Paweł Teclaf (KKS Ormuzd Kartuzy – ur. 2003), który wywalczył srebro. Podium uzupełnił jeden z faworytów turnieju Radosław Psyk (KSz Piątka Skierniewice).

  Mistrzynią Polski do lat 10 została Joanna Święch (LKSz GCKiP Czarna). Mało brakowało, aby ta pewnie grająca przez cały turniej zawodniczka nie wywalczyła złota, gdyż w wygranej pozycji (K+4P+H vs K+2P+H), podstawiła hetmana Honoracie Kucharskiej (UKS przy SP 8 Chrzanów) i przegrała. Zdołała się jednak pozbierać i zachowała pierwsze miejsca w klasyfikacji końcowej. Druga była właśnie Honorata, zawodniczka z Chrzanowa i faworytka turnieju. Brąz przypadł Magdalenie Harazińskiej (MKS Polonia Warszawa).

  Nasz Oskar Dixa (KTS-W Kalisz) zdobył 3 punkty i zajął 48 miejsce. Trudne zadanie, jako młodszego z rocznika przerosło trochę kaliskiego zawodnika. Szkoda kilku szans na poprawę swojego wyniku punktowego. W grze widać było małą tremę, bowiem niektóre partie były zbyt szybko kończone, remisy w grze ze sporą ilością figur. Oskar z pewnością nabył cenne doświadczenie. Grać w szachy potrafi bardzo ładnie, bez presji i obciążenia zajął VIII miejsce w turnieju błyskawicznym organizowanym przy MP, którego zwycięzcami byli … GM Paweł Czarnota oraz IM Tomasz Warakomski.

  Najwyżej z Wielkopolski – Marta Tomczak (MMKS Wieniawa Leszno, wysokie 7 miejsce) oraz Mikołaj Nowak (Polan Poznań, 17 miejsce).

  Teraz czas na kolejne finały Mistrzostw Polski. Za tydzień w Solinie rywalizacje rozpoczynają szachiści do lat 16 i 18. KTS-W Kalisz reprezentuje – Jędrzej Adamczewski.

 • Maciej Sroczyński
  Marzec 10, 2012, 13:44

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy