PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Polski w szachach – Poznań 2015


mistrzostwa_polski_w_szachach_poznan2015

24 marca w Poznaniu rozpoczynają się 72 LOTTO Mistrzostwa Polski w szachach mężczyzn oraz 67 Budimex Mistrzostwa Polski Kobiet. Dawno w Wielkopolsce nie mieliśmy imprezy najwyższej rangi. Ubiegłorocznego tytułu nie obroni Radosław Wojtaszek, który tym razem odpuścił start w zawodach. Co ciekawe Wojtaszek na co dzień mieszka w … Poznaniu. Do faworytów należeć będą: Mateusz Bartel, Jan Krzysztof Duda, Grzegorz Gajewski oraz Bartosz Soćko. W grupie kobiet tytułu bronić będzie Monika Soćko.

Do rozpoczęcia zawodów pozostały  cztery dni, a na stronie Wielkopolskiego Związku Szachowego … cisza. Drugi fakt, który jest równie niepokojący to brak jakiejkolwiek wzmianki o WZSzach-u na stronie zawodów.Turniej rangi Mistrzostw Polski z pewnością powinien być zauważalnym wydarzeniem.

Z pewnością warto wybrać się do Poznania, aby na żywo zobaczyć :

„Zarówno dla kibiców, jak i dla zawodników organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek. Bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzania sali gry, a także studia komentatorskiego, gdzie zaproszeni arcymistrzowie będą na bieżąco analizować to co się dzieje na szachownicach.  Ponadto w hotelu NH Poznań **** będzie znajdowała się całodobowa sala szachowa, która będzie otwarta przez cały czas trwania Mistrzostw. Dla wszystkich kibiców  WSTĘP WOLNY. Dla najmłodszych czekają liczne atrakcje i nagrody. Będą organizowane wycieczki dla dzieci ze szkół i przedszkoli. Miłośnicy królewskiej gry, którzy nie będą mogli dotrzeć do Uniwersytetu będą mogli siedzieć zmagania za pośrednictwem Internetu.”

Maciej Sroczyński
Marzec 19, 2015, 23:13

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy